به گزارش خبرنگار مهر، مهدی چمران، روز پنج شنبه در حاشیه نشست خبری در خصوص بررسی موضوع انتشار فیش حقوقی رئیس دفتر یکی از اعضای شورای شهر تهران، افزود: اعلام شده که این موضوع رسیدگی شود.
وی ادامه داد: رسیدگی خواهیم کرد و گفته‌ایم که فیش را بیاورند تا جزئیات را بررسی کنیم تا متوجه شویم چگونه به این مبلغ رسیده و چه میزان از آن معوقه بوده است.
چمران افزود: البته در حال حاضر این فرد لغو قرارداد شده و علت اصلی دلیل نوع استخدام بوده که نباید این کار انجام می‌شده است.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص برگشت مبالغ اخذ شده، گفت: در خصوص برگرداندن حقوق‌ها یا مبالغ، سیستم‌های نظارتی باید تصمیم بگیرند. البته نظر من برگرداندن مبالغ است.
وی با اشاره به حقوق اعضای شورای شهر تهران گفت: اعضای شورای شهر حقوق ندارند بلکه حق‌الجلسه می‌گیرند که این حق‌الجلسه بر اساس قانون توسط وزارت کشور به شورای عالی استان‌ها ارائه می‌شود و شورای عالی به تمام کشور و تهران این حق‌الجلسه را اعلام می‌کند.
چمران با اشاره به اینکه میزان دریافتی خود به عنوان ریاست شورا حدود ۱۸ میلیون تومان و حدود ۲۰ میلیون تومان است، گفت: ما در جهت قناعت در این دوره حتی برای اعضای شورا لپ تاب و ماشین خریداری نکردیم. علی رغم افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارکنان امسال بودجه شورا نسبت به سال قبل تنها هفت درصد اضافه شده است. به این ترتیب ما با کمال قناعت کار را به پیش می‌بریم.
وی ادامه داد: هر یک از اعضای شورا وقتی یک نفر را با خود می‌آورند این کار را می‌توانند انجام دهند. به این صورت که یک نفر به عنوان مشاور و یا منشی و رئیس دفتر می‌توانند با خود بیاورند به شرط آنکه این فرد استخدام نمی‌شود و در پایان کار خود با خود عضو می‌رود. البته برخی از اعضا نیز در تمام سال‌هایی که حضور دارند برای مشاور یا رئیس دفتر خود از پرسنل شهرداری که سابقه و توانایی لازم را دارند استفاده می‌کنند.