به گزارش مهر به نقل از شبکه خبر، در پی فرمان جدید فرمانده معظم کل قوا مبنی بر به‌کارگیری تمام امکانات نیروهای مسلح برای کمک به بخش‌های بهداشت و درمان کشور، قرارگاه عملیاتی بهداشت و درمان نیروی زمینی سپاه به ریاست سردار پاکپور، تشکیل شد.

در این نشست دستورات لازم برای افزایش ظرفیت مجموعه‌های ثابت و سیار در حال خدمت، سازماندهی، تجهیز و اعزام تیم‌های جدید و فوق‌العاده درمانی به مناطق بحرانی برای اجرای کامل منویات فرمانده معظم کل قوا در مقابله با بیماری کرونا صادر شد.

در این نشست مقرر شد در همه مناطقی که بیمارستان‌ها و مراکز ثابت و سیار نیروی زمینی سپاه همچنان در حال خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی هستند، ظرفیت‌های تازه و ویژه‌ای برای پذیرش هرچه بیشتر بیماران، ایجاد و افزوده شود.

پذیرش بیشتر مبتلایان به کووید ۱۹ و همچنین ادامه خدمت‌رسانی بیمارستان‌های سیار در مناطق مأموریتی و کم‌برخوردار از دیگر تصمیمات این نشست بود.

سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه تأکید کرد: با بسیج و فعال‌سازی ظرفیت‌های تازه، در هر نقطه‌ای که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کند، آمادگی برپایی مجهزترین بیمارستان‌های سیار تخصصی و راه‌اندازی مراکز جامع واکسیناسیون و مراکز ثابت و سیار مراقبتی برای خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی را داریم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: نیروی زمینی سپاه در عین حال، آمادگی لازم برای افزایش اعزام بهیار و پرستار به مراکز درمانی را دارد.