• امروز : یکشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۲

فیبر نوری به مدارس رسید

  • 23 اردیبهشت 1402 - 18:57
فیبر نوری به مدارس رسید

به گزارش خبرنگار مهر، در قالب برنامه ششم توسعه بنا بود تا اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات محقق شود. در این راه اگرچه قریب به ۸۰ هزار مدرسه شبکه ملی اطلاعات متصل شدند با این حال نا مشخص بودن وضع اینترنت، دسترسی محدود به فضای آموزشی اینترنتی و عدم تکمیل طرح اتصال مدارس کشور به شبکه فیبر نوری از مشکلاتی بود که دسترسی مدارس کشور به شبکه ملی اطلاعات با اختلال مواجه کرده بود.
سرانجام پس از سال‌ها انتظار صبح امروز پروژه اتصال مدارس کشور به شبکه فیبر نوری با حضور رضامراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش و عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مدرسه شهید همدانی، یکی از مدارس شهرستان پردیس آغاز شد و این اغاز مأموریتی بود که تحقق کامل اهداف آن معلوم نیست در چه زمانی صورت گیرد.
رضا مراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در مراسم آغاز به کار پروژه اتصال مدارس کشور به شبکه فیبر نوری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار فرهنگیان با ایشان که در روز معلم برگزار شد، گفت: ایشان فرمودند؛ «ما به آموزش‌وپرورش امیدوار هستیم و رسیدن به پیشرفت مورد انتظار به کمک آموزش‌وپرورش ممکن است»، لذا این فرمایش مقام معظم رهبری نشان می‌دهد که برنامه آموزش و پرورش قوی مقدمه ایران قوی بیش از هر زمان دیگری مقبول مقامات ارشد نظام واقع‌شده است.
وی با اشاره به آغاز پروژه اتصال مدارس کشور به فیبر نوری اظهار کرد: این اقدام مهم وزارت ارتباطات در راستای برنامه مهم «اول؛ مدرسه» می‌دانیم، بر این اساس که اولین کارها از مدرسه آغاز شود و این کار مهم نیز پیش از هر کسب‌وکار دیگری اول از مدرسه آغازشده است. همه مسائل کشور در مدرسه با مدرسه و از طریق مدرسه قابل‌حل است و اگر می‌خواهیم برخی از مسائل که امروز به چالش‌های جامعه تبدیل‌شده است، با هزینه کم حل نمائیم، باید به مدرسه بازگردیم.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آینده ایران توسط دانش‌آموزانی ساخته خواهد شد که امروز در مدرسه درس می‌خوانند، خاطر نشان کرد: کارهای انجام‌شده از سوی وزارت ارتباطات نشان داد، می‌توان با کار جهادی فاصله بین آرزوها و اعمال را نزدیک کرد.
وی با بیان اینکه برای ساختن ایران قوی باید دانش‌آموزانمان را بیش از گذشته درک نمائیم، گفت: نسل جدید عموماً تجارب بیشتری در دنیای ارتباطات از معلمانشان دارند، لذا بااتصال مدارس به اینترنت پرسرعت می‌توانیم مدارس را برای دوران پسا کرونا آماده کنیم، زیرا بستر آوردن فناوری‌های نوین به مدارس داشتن اینترنت پرسرعت است.
وی با بیان اینکه یکی از مشکلات عمده جوامع شکاف دیجیتالی است و با کار امروز سعی می‌کنیم تا این شکاف دیجیتالی را کاهش دهیم، اظهار کرد: کاری که امروز صورت می‌گیرد؛ مصداق بارز اجرای عدالت آموزشی است و بااتصال مدارس کشور به شبکه فیبر نوری فاصله دیجیتالی مدارس نقاط کم برخوردار مانند روستاها و شهرهای کوچک با نقاط برخوردار مانند شهرهای بزرگ و پایتخت کم خواهد شد.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=41891

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.