به گزارش مهر، علیرضا عسگریان گفت: طی یکسال گذشته حدود هزار مرکز نیکوکاری تحت نظارت کمیته امداد تأسیس شده است.

وی شناسایی محرومان در محلات و کمک‌رسانی به آنان را مهمترین وظیفه مراکز نیکوکاری دانست و افزود: ۴۴۲۱ مرکز نیکوکاری به صورت مسجد محور و ۳۴۷۴ مرکز نیز در خارج از مساجد به صورت محله‌مبنا یا در ادارات دولتی، سازمان‌ها، مراکز دانشگاهی، اصناف و…، فعالیت می‌کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه تأسیس مراکز نیکوکاری در راستای واگذاری امدادرسانی به مردم انجام می‌شود، ادامه داد: معتقدیم امدادرسانی اگر به صورت شبکه‌ای انجام شود، ساختاری قدرتمند و هم‌افزایی عظیمی ایجاد خواهد شد و ظرفیت‌های بالقوه محلات برای کمک‌رسانی به خانواده‌های نیازمند، زمینه بروز می‌یابد.

عسگریان خاطرنشان کرد: مراکز نیکوکاری تلاش می‌کنند از طریق ارتباط با معتمدان محلی، اصناف، مراکز فرهنگی و صنایع، کمک‌های مردمی را در جهت ارائه به محرومان هر محله، تجمیع کنند.

وی با اشاره به برنامه کمیته امداد برای گسترش مراکز نیکوکاری در کشور گفت: تعداد مراکز نیکوکاری تا پایان سال از مرز ۱۰ هزار مرکز عبور خواهد کرد و امیدواریم با این اقدام شاهد یک تحول در شیوه امدادرسانی به محرومان و نیازمندان در کشور باشیم.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد همچنین از تصویب اساسنامه مراکز نیکوکاری خبر داد و افزود: با تکمیل زنجیره شبکه مراکز نیکوکاری در کشور، ۸۰ درصد فعالیت‌های امدادرسانی توسط این مراکز انجام خواهد شد.