به گزارش مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، نشست خبری مسئولان فدراسیون جهانی کاراته با مشارکت کمیته برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ صبح امروز در توکیو با حضور «یاگی کازوهیرو» معاون مدیر اجرایی مسابقات المپیک توکیو، «آنتونیو اسپینوز» رئیس فدراسیون جهانی کاراته، «ناگورا توشی هیسا» دبیر کل فدراسیون جهانی، «دیوید بنی تلو» رئیس کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی و اعضای کمیته اجرایی مسابقات کاراته در المپیک توکیو برگزار شد و مسئولان در خصوص نحوه برگزاری، و برنامه‌های فدراسیون جهانی کاراته توضیحاتی را ارائه دادند.

رئیس فدراسیون جهانی کاراته اظهار داشت: ما مطمئن هستیم که ارزش‌های بالای کاراته در المپیک به نمایش در خواهد آمد. امیدها و رویاهای میلیون‌ها طرفدار کاراته سر انجام به واقعیت تبدیل شد. کاراته یک ورزش جدید در المپیک است و امیدواریم که بسیاری از طرفداران این ورزش در سراسر جهان بتوانند زیبایی کاراته را مشاهده کنند.

اسپینوز در ادامه گفت: هیجان خانواده کاراته در آستانه اولین حضور المپیکی این ورزش نمایانگر رؤیای دیرین کاراته است. ما شرکت در بازی‌ها را فرصتی میدانیم برای نشان دادن عظمت ورزش ما به جهان، فرصتی برای نشان دادن منحصر به فرد بودن کاراته و مطمئناً بعد از بازی‌ها شرایط برای ورزش ما همانند قبل نخواهد بود. مسئولان فدراسیون جهانی کاراته امیدوار هستند که نتایج موفقیت آمیز این ورزش بعد از بازی‌های المپیک توکیو تضمینی باشد برای حضور مجدد کاراته در المپیک.

وی در پایان گفت: کاراته سزاوار جایگاه دائمی در المپیک است و ما برای آمادگی در این رویداد هیچ فرصتی را از دست نمی‌دهیم. تمام تلاش خودمان را انجام می‌دهیم تا بهترین کاراته را در اولین حضورمان در المپیک به نمایش بگزاریم و مطمئن هستیم که می‌توانیم اهمیتی را که کاراته می‌تواند به عنوان یک ورزش دائمی در المپیک داشته باشد نشان دهیم.