به گزارش مهر، برنامه «بدون توقف» شبکه سه سیما در ادامه سری جدید خود با حضور جمعی از کارشناسان و خبرنگاران ورزشی رسانه‌ها در قالب مطالبات جامعه ورزشی از دولت جدید به طرح موضوعات مهمی از جمله بایدها و نبایدهای خصوصی‌سازی و اهمیت نظارت در حوزه ورزش و انتخاب چهره‌ای ورزشی و مقتدر به عنوان وزیر پرداخت.

در ابتدای برنامه با اشاره به عدم نظارت صحیح بر حوزه ورزش کشور عنوان شد: جالب است که در شهری که مهد کشتی کشور است یک سالن مجهز کشتی نداریم، در شهری که مهد دوچرخه‌سواری است یک پیست مناسب برای این منظور نداریم و در عوض سالن‌های چندهزار نفری فوتبال ساختند که سال تا سال در آنها یک مسابقه هم برگزار نمی‌شود، شرکت توسعه را کردند حیات خلوت خودشان و هیچ نظارتی وجود ندارد و همه به این دلیل است که ما هیچ وقت نتوانستیم یک وزیر ورزش مرتبط با ورزش داشته باشیم و تا ورزش در اختیار ورزشی‌ها نباشد معضلات این حوزه حل نخواهد شد.

در ادامه نیز به بحث خصوصی‌سازی و اینکه آیا زیرساخت آن در کشور مهیاست یا خیر، اشاره و مطرح شد: اگر خصوصی‌سازی به معنی خصوصی‌سازی در ورزش حرفه‌ای است که به غلط دولتی شده بود چنین چیزی نداریم، چون خصوصی‌سازی یعنی تجاری‌سازی و زیرساخت‌های آن در کشور ما فراهم نیست، این را هم باید وزیر ورزش درست کند، نه اینکه برای دو باشگاه مهم کشور خصوصی‌سازی نمایشی ایجاد کنند، غالب فرآیند خصوصی‌سازی‌ها در کشور ما پولشویی است، چون سازوکارهای این ورزش اشکال دارد.

در بخش دیگری از برنامه کارشناسان یادآور شدند: مالکی که یک دفعه در یک باشگاه ۱۰۰ میلیارد هزینه می‌کند شک نکنید یک جای کارش می‌لنگد، همان طور که بسیاری از آنها سر از دادگاه درآوردند، دلیل این ولخرجی‌ها هم این است که در حال حاضر ورزش بهترین تریبون برای شناخت افراد است و دلیل دیگرش رسانه‌زدگی کشور در حوزه ورزش و به ویژه فوتبال است. ما در لیگ یک باشگاه داریم که برایش هزینه شده و کارش خوب است اما وارد لیگ برتر نمی‌شود، چون مرکز شرط‌بندی است و مالک اصلا دنبال سود نیست، الان لیگ دو به همین دلیل شرطبندی و تبانی تعلیق شده و همه اینها به دلیل نبود نظارت است.

اینکه قوانین مملکت ما اجازه خصوصی‌سازی نمی‌دهد و برای آن باید زیرساخت‌ها درست شود، از دیگر موضوعات عنوان شده در این برنامه بوده و تأکید شد: این حرکت‌های خصوصی‌سازی نمایشی است، از طرفی هر روزی که در حوزه ورزش حرفه‌ای به ویژه فوتبال خصوصی‌سازی صوت نمی‌گیرد به ملت و پابرهنه‌ها خیانت می‌شود، مثلا چه کسی به صنعت مس یا فولاد مجوز این همه هزینه‌کرد داده است؟ این حق مردم است که هدر می‌شود، مسؤلان هشت سال ما را معطل این داستان‌ها کردند، هزینه ورزش حرفه‌ای نباید از جیب مردم خرج شود، برای چه در استانی که مردم مشکل آب دارند باشگاه باید ۱۰۰ میلیارد خرج فوتبال کند؟ این خرج‌ها را می‌کنند چون دنبال شهرت و رانت آن هستند.

همچنین در پایان برنامه نیز عنوان شد: ورزش حرفه‌ای وظیفه حاکمیت نیست اما ورزش قهرمانی و ورزش همگانی وظیفه حاکمیت هست، حاکمیتی که تحت تأثیر موج و جریانی نباشد، لذا مردم باید در انتخاب دولت‌ها توجه کنند که کلاهبردار بالای کار نرود و وزیر ورزش اصلح انتخاب شود، ریشه‌ها و راهکارها معلوم است فقط به یک وزیر ورزش و رئیس فدراسیونی مقتدر و با اراده جهت محقق کردن آنها نیاز داریم که دغدغه داشته باشد، باید در این حوزه قانونگذاری‌های درست انجام دهیم، دنیا این مسیر را رفته و راهکارهای اصلاح مشخص است.