به گزارش مهر، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی مجلس شورای اسلامی،گفت: شب گذشته باخبر شدیم عالم ربانی حضرت علامه محمدرضا حکیمی رحلت کردند که وی از چهره های برجسته حوزه و اسلام پژوه بود و اثر همیشه ماندگار و جاودانه او یعنی الحیات مورد توجه ما خواهد ماند.

وی بیان کرد: علامه حکیمی عُمر خود را وقف ترویج معارف اسلامی کرد و مروج سیره علمی و عملی اهل بیت (ع) بود و همیشه پرچم عدالت و عدالت خواهی را برافراشته نگه داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علامه حکیمی در میان جان های جویای حقیقت مخصوصا جوانان چهره ای برجسته و شناخته شده بود و درگذشت وی را به حوزه های علمیه، امت اسلامی، مقام معظم رهبری، ملت ایران و خانواده بزرگ این حکیم تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم.

قالیباف اظهار کرد: همچنین روز برزگداشت حکیم ابوعلی سینا است که امروز به حق به عنوان روز پزشک در تاریخ ثبت شده که این روز را به همه مجاهدان عرصه سلامت و همکاران خود در مجلس تبریک می گویم.

وی ادامه داد: کادر درمان، پزشکان و پرستاران در یک سال و نیم اخیر برای مقابله با کرونا مجاهدت واقعی کردند و از خود گذشتگی آنان را همه ما دیدیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: البته پزشکان و کادر درمان در دوران دفاع مقدس هم نقش مهم خود را ایفا کردند به گونه ای که برخی از پزشکان ما رزمنده هم بودند و برخی هم برای درمان مجروحان همراه رزمندگان به جبهه می رفتند و بزرگترین و بهترین امکانات پزشکی و جراحی را در اختیار رزمندگان قرار می دادند.

قالیباف بیان کرد: حضور پزشکان را در میان مدافعان حرم هم دیدیم و جا دارد مجددا این روز را به همه پزشکان و کادر درمان و خانواده محترم آنان تبریک و تهنیت عرض کنم.