به گزارش  ایسنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، دادستان کل کشور در راستای وظایف خود در حفظ حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم، در نامه‌ای به خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس شورایعالی بورس، بر اعمال دقت مضاعف در روند فرایند واگذاری سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی تاکید کرد.

در این نامه، حجت الاسلام والمسلمین جعفر منتظری، ضمن استقبال از توسعه قانونمند واگذاری سهام دولتی به ضرورت توجه به حساسیت این دست واگذاری‌ها (از جمله وجود هواداران و علاقمندان متعدد و گسترده در سراسر کشور)، با اعمال دقت‌های پیشگیرانه تاکید کرده است.

همچنین در بخش دیگری از این نامه خطاب به وزیر اقتصاد تاکید شده است جوانب مختلف این واگذاری در جلسات آتی شورای عالی بورس مطرح و مورد بررسی اعضاء قرار گیرد.

فهرست دقیق دارایی‌ها، بدهی‌های بهنگام شده، پیش بینی دقیق درآمدهای آتی، تعیین مالکیت دارایی‌های مندرج در ترازنامه این دو باشگاه و مالکیت لوگو از موارد دیگری بوده است که در نامه پیشگیرانه دادستان کل کشور به وزیر امور اقتصادی و دارایی به آن اشاره شده است.

منتظری بررسی گزارش بازرس‌های قانونی و حسابرس مستقل باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال در جلسه‌ی شورای عالی بورس از سوی مسئولین را مورد مطالبه قرار داده است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا