به گزارش خبرنگار مهر، بعد از حضور موفق پاراتکواندو در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو و مسجل شدن حضور این رشته در پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس، مسئولان برگزاری رقابت‌های پارالمپیک در یک جمع بندی با اضافه شدن این رشته ورزشی به بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۸ لس آنجلس موافقت کردند.
به همین منظور دکتر چو رئیس فدراسیون جهانی تکواندو در خصوص این مهم عنوان کرد: واقعاً خوشحال هستیم که پاراتکواندو برای سومین بار متوالی در پارالمپیک حاضر است. این مسیر طولانی را در کوتاه‌ترین مدت طی کردیم و حالا پاراتکواندو پای خود را به عنوان یک رشته مهم در این رویداد باز کرده است. مطمئناً موفقیت‌های پارالمپیک توکیو موجب شد تا IPC این تصمیم مهم را اتخاذ کند و در پی آن تعداد ورزشکاران و مدال‌ها افزایش یابد. از IPC بابت اعتماد و حمایت‌هایش از پاراتکواندو سپاسگزاریم؛ بدون شک ورزشکاران ما بار دیگر نمایش درخشانی در پاریس و لس آنجلس خواهند داشت که می‌تواند روی اقبال عمومی مؤثر باشد.
گفتنی است رقابت‌های پارالمپیک پاریس در ۲ گروه بانوان و آقایان، در هر وزن ۱۲ ورزشکار در ۵ وزن حاضر هستند. اوزان پارالمپیکی آقایان K۴۴-۵۸kg K۴۴-۶۳kg, K۴۴-۷۰kg, K۴۴-۸۰kg, K۴۴+۸۰kg است و اوزان بانوان نیز K۴۴-۴۷kg, K۴۴-۵۲kg, K۴۴-۵۷kg, K۴۴-۶۵kg و K۴۴+۶۵kg خواهد بود. این موارد در پارالمپیک ۲۰۲۸ لس آنجلس نیز اجرایی می‌شود.
این سومین حضور پاراتکواندو در رقابت‌های پارالمپیک است و حالا با موفقیت چشمگیر این رشته در توکیو، تعداد مدال‌ها از ۶ نشان به ۱۰ مدال در المپیک‌های آتی افزایش یافت.