یکی از شهرهای بسیار بزرگ ایران که همیشه مسافرانی را به خود جذب می کند، مشهد است. یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود تا مردم به مشهد سفر کنند، حرم امام رضا است. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال اجاره سوییت و آپارتمان های مبله نزدیک حرم هستند اما چگونه می توانند چنین موردی را اجاره کنند؟ مشهد پر از سوئیت و آپارتمان برای مسافران است و اجاره سوئیت مشهد کار خیلی سختی نیست. اما این مسئله که نزدیک حرم سوئیت با امکانات دلخواه رزرو کنید، کار ساده ای نیست مگر به لطف پلتفرم جاباما. در این مقاله می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم تا به راحتی بتوانید سوییت موردنظر خود را رزرو کنید.


هنگام سفر به مشهد، نزدیک حرم آپارتمان اجاره کنید!


یکی از مسائلی که برای مسافران و زائران مشهد پیش می آید، این است که هنگام سفر به مشهد کجا آپارتمان اجاره کنیم. اگر هدف اصلی شما زیارت است و می خواهید بیشتر وقت خود را در حرم بگذرانید، بهترین گزینه اجاره آپارتمان های نزدیک به حرم است. در این صورت می توانید در عرض چند دقیقه با پای پیاده به حرم برسید و حتی نیاز به تاکسی یا وسایل نقلیه عمومی هم نخواهید داشت. در صورتی که اگر جای دیگری هتل یا آپارتمان اجاره کنید، باید با وسیله شخصی یا وسایل حمل و نقل عمومی به حرم بروید. بنابراین اجاره آپارتمان در نزدیک حرم مزایای زیادی دارد، البته برای افرادی که هدفشان زیارتی است.

در صورتی هم که هدف شما از سفر به مشهد گشت و گذار است و با هدف سیاحت به مشهد می روید، می توانید در مناطق دیگر مشهد هم هتل یا آپارتمان رزرو کنید. در هر صورت جاباما در کنار شما است تا بتوانید در هر منطقه از مشهد که می خواهید اقامت کنید، موارد زیادی را در اختیار شما قرار دهد و از میان آن ها انتخاب کنید. آپارتمان های نزدیک حرم زیاد هستند و با توجه به امکاناتی که انتظار دارید، می توانید یکی را برای اقامت رزرو کنید.


مزایای اجاره آپارتمان مشهد نزدیک حرم


اگر قصد اجاره آپارتمان در نزدیک حرم را دارید، شاید این سوال برای شما پیش بیاید که این کار چه مزایای دارد! شاید هم دو دل باشید که نزدیک حرم آپارتمان اجاره کنید یا در مناطق دیگر مشهد. در این بخش از مقاله می خواهیم به بررسی دو مورد از مهم ترین مزایای اجاره آپارتمان نزدیک حرم می پردازیم تا راحت تر بتوانید در این مورد تصمیم بگیرید:

· نزدیک بودن به حرم


اولین مزیت اجاره آپارتمان یا هتل نزدیک حرم مشهد این است که شما نزدیک به حرم هستید. در این صورت در هر ساعت از شبانه روز که بخواهید می توانید خیلی سریع به حرم مطهر برسید. به خصوص برای افرادی که هدفشان از سفر به مشهد زیارت است، می توانند در هر ساعت از شبانه روز به حرم مراجعه کنند. به عنوان مثال اگر از افرادی هستید که می خواهید هر سه وعده نماز را در حرم باشید، می توانید صبح زود به حرم بروید و نماز صبح را در کنار زائران دیگر باشید. همچنین در وعده های ظهر و شب هم می توانید به حرم بروید و نماز خود را به صورت جماعت بخوانید و زیارت کنید.

· دسترسی راحت به وسایل حمل و نقل عمومی


در اطراف حرم وسایل حمل و نقل زیادی وجود دارد که شما به راحتی می توانید به سایر مناطق مشهد بروید. از مترو گرفته تا اتوبوس هایی که در انتظار شما هستند تا شما را به مناطق دیگر مشهد برسانند. علاوه بر این موارد، تاکسی ها هم حضور دارند تا اگر خواستید راحت تر به نقطه دیگری از مشهد بروید، این کار به راحتی شدنی باشد. البته مسافت حرم تا سایر مناطق تفریحی مشهد کمی طولانی است و اگر هدف شما از سفر مشهد تفریحی است، بهتر است از در سایر مناطق مشهد آپارتمان رزرو کنید تا سریع تر به هر منطقه ای که می خواهید حضور داشته باشید، برسید.


انواع اقامتگاه اطراف حرم در مشهد کدام هستند؟


یکی دیگر از سوالات مهمی که برای افراد مختلف پیش می آید، این است که کدام اقامتگاه ها در مشهد وجود دارند و بهتر است کدام را اجاره کنیم؟ در مشهد اقامتگاه های مختلف در اطراف حرم وجود دارد که هر یک از آنها مزایا و معایب خاص خود را دارند و شما باید متناسب با سلیقه و نیاز خود، رزرو هتل یا اقامتگاه موردنظر را انجام دهید. در سایت https://www.jabama.com/ انواع اقامتگاه هایی که در اطراف حرم وجود دارد را می توانید رزرو کنید. اما کدام یک از آنها برای شما مناسب است؟ در این بخش از مقاله به بررسی انواع اقامتگاه هایی که در اطراف حرم مطهر وجود دارد خواهیم پرداخت:

· هتل


اولین اقامتگاهی که در شهر مشهد و نزدیکی حرم مطهر می توانید رزرو کنید، هتل است. هتل های مختلفی در اطراف آن وجود دارند که امکانات مختلفی در اختیار زائران و مسافران قرار می دهند. هتل مزایا و معایب خاص خود را دارد! به عنوان مثال اگر می خواهید در نهایت رفاه و آسایش باشید، در هتل همه چیز برای شما فراهم می شود. از صبحانه گرفته تا نهار و شام. همچنین اگر چیزی نیاز داشته باشید، با یک تلفن زدن همه چیز برای شما فراهم می شود و به راحتی می توانید هر امکاناتی که نیاز دارید را در اختیار داشته باشید. معایب خاص خود را هم دارد؛ مثلاً ممکن است افراد ساکن در اتاق های دیگر سر و صدا ایجاد کنند و کمی آرامش شما را به هم بزنند.

· سوئیت، آپارتمان و خانه مبله
سوئیت و آپارتمان های اطراف حرم معمولاً مستقل هستند! در واقع شما با رزرو هتل و سوئیت برای چند روز می توانید به صورت مستقل زندگی کنید. البته زندگی در سوئیت هم مزایا و معایب خاص خود را دارد. در سوئیت دیگر خبری از سر و صدای بقیه اتاق های هتل نیست و به راحتی می توانید استراحت کنید. البته به شرط آن که در انتخاب محل سوئیت موردنظر دقت کنید تا در محیطی آرام سوئیت یا آپارتمان اجاره کنید. از طرف دیگر، در سوئیت همه چیز به عهده خودتان است و خبری از رستوران داخلی آن نیست. برای صبحانه، نهار و شام باید خودتان آشپزی کنید یا از رستوران های بیرون تهیه کنید.


چگونه می توان اقامتگاه اطراف حرم را رزرو کرد؟


اکنون به سوال اصلی رسیدیم، که چگونه می توان اقامتگاه موردنظر خود را اطراف حرم اجاره کرد؟ پلتفرم جاباما در کنار شما است تا اقامتگاه موردنظر خود را اجاره کنید. کافی است وارد سایت جاباما شوید و در محل جستجو، شهر و نوع اقامتگاه خود را انتخاب کنید. سپس محله های اطراف حرم را انتخاب کنید تا صدها اقامتگاه مختلف در اطراف حرم مطهر به شما نمایش داده شود. در صفحه هر اقامتگاه می توانید اطلاعات و تصاویر واقعی از آن را مشاهده کنید. سپس سوئیت یا آپارتمان موردنظر خود را انتخاب کنید و وارد مرحله نهایی شوید.

در مرحله بعد کافی است تاریخ اقامت خود را مشخص کنید و هزینه آن را پرداخت کنید. اگر نیاز به تایید مدیریت اقامتگاه باشد، در همان صفحه به شما اطلاع رسانی می شود و اگر نیاز نباشد، اقامت شما قطعی می شود و می توانید در زمان رزرو شده به آن محل مراجعه کنید. تیم پشتیبانی جاباما هم در کنار شما است تا پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در تمام مراحل رزرو اقامتگاه باشد.