به گزارش خبرنگار مهر، چندی پیش فدراسیون کشتی عبدالله عزیزی را از ریاست هیأت کشتی استان تهران برکنار و محمدابراهیم امامی را به عنوان سرپرست هیأت کشتی منصوب کرد. این تغییر و تحول که نتیجه مدتها فراز و فرود در سطح کشتی پایتخت بود باعث شده بسیاری از مربیان و کشتی گیران تهرانی منتظر اتفاقات خوبی باشند.

در همین راستا «هادی حبیبی» یکی از قهرمانان و ملی پوشان اسبق تهرانی که سالهاست در عرصه مربیگری پایتخت فعالیت دارد به خبرنگار مهر گفت: کشتی تهران در سالهای گذشته همواره در ترکیب تیم ملی سهم بسزایی و چشمگیری داشت و قهرمانان پرتعدادی از پایتخت در عرصه ملی حضور داشتند، اما رفته رفته این شرایط تغییر کرد و به جایی رسید که در ۸ سال گذشته هیچ اتفاق امیدوارکننده ای از سوی ریاست هیأت کشتی استان تهران رخ نداد.

وی با اشاره به اینکه کشتی تهران در طول این سال‌ها، خروجی چندانی نداشت گفت: مطمئناً تغییر و تحولات مدیریتی در کشتی تهران نتیجه تصمیمات فدراسیون و متولیان ورزش استان بود که با توجه به روند رو به نزول کشتی پایتخت اتخاذ شد. به شخصه به عنوان یکی از اهالی کشتی تهران بارها اعلام کردم مدیریت این رشته در پایتخت نیازمند تغییر است و نمی‌توان به نحوه اداره کشتی تهران در سالهای اخیر نمره قبولی داد.

حبیبی با تاکید بر اینکه رئیس جدید هیأت کشتی استان تهران باید با تفکر، انگیزه و برنامه‌های جدید وارد گود شود، افزود: کشتی پایتخت در تمامی قسمت‌ها از سرمربیگری و کادرفنی تیم گرفته تا کشتی گیران منتخب برای مسابقات داخلی و خارجی نیازمند تدوین برنامه‌های جدید است که امیدوارم محمدابراهیم امامی به عنوان سرپرست جدید، شرایط مطلوبی را برای برگزاری انتخابات مهیا کند. ضمن اینکه باید ببینیم چه افرادی برای سکانداری کشتی پایتخت کاندیدا می‌شوند و در نهایت چه کسی در این مسئولیت قرار می‌گیرد.

سرپرست اسبق تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به اینکه کشتی تهران سالهاست که خروجی ندارد، گفت: بی تردید نمی‌توان با آمارهای روی کاغذ نسبت به کشتی تهران نظر داد و آنرا استانی موفق دانست چون باید ببینیم چقدر در تیم‌های ملی سهم داشته و دارد. به نظر من برای برون رفت از این شرایط، نیاز به همدلی و خردجمعی است و باید تمام پتانسیل موجود و افراد مجرب وارد میدان شوند.

حبیبی در پایان به حضور در لیگ برتر امسال هم اشاره کرد و گفت: امسال هم در کنار رضا یزدانی با تیمی که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده در لیگ حضور خواهیم داشت و از عنوان قهرمانی سال گذشته دفاع می‌کنیم.

منبع : مهر