• امروز : دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۳

سقوط رعایت پروتکل های بهداشتی به ۳۹ درصد

  • 09 مرداد 1400 - 20:32
سقوط رعایت پروتکل های بهداشتی به ۳۹ درصد

به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی وزارت کشور، بابک دین پرست معاون وزیر کشور و دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با اعلام این خبر، به تشریح آخرین وضعیت میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور پرداخت و گفت: میانگین استفاده از ماسک در اماکن عمومی که در بازه زمانی ۲ تا ۹ تیرماه، ۶۹ درصد بوده است، در بازه زمانی ۳۰ تیرماه الی ۶ مردادماه، با ۳۵ درصد کاهش به ۴۶ درصد تنزل یافته است.

وی افزود: میانگین استفاده از تهویه مناسب در اماکن عمومی که در بازه زمانی ۲ تا ۹ تیرماه، ۷۲ درصد بوده است، در بازه زمانی ۳۰ تیرماه الی ۶ مرداد ماه، با ۳۲ درصد کاهش به ۴۹ درصد تنزل یافته است.

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با یادآوری اینکه، میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی در بازه زمانی ۲ تا ۹ تیرماه، ۷۲ درصد بوده است، گفت: متأسفانه این شاخص، در بازه زمانی ۳۰ تیرماه الی ۶ مردادماه، با ۳۱ درصد کاهش به ۵۰ درصد تنزل یافته است.

وی اضافه کرد: میانگین رعایت پروتکل فاصله گذاری در اماکن عمومی که در بازه زمانی ۲ تا ۹ تیرماه، ۶۹ درصد بوده است، در بازه زمانی ۳۰ تیرماه الی ۶ مردادماه، با ۴۴ درصد کاهش به ۳۹ درصد تنزل یافته است.

دین پرست همچنین در خصوص استان‌های با کمترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی هم گفت: در استان‌های البرز، زنجان، کرمان، گیلان و هرمزگان بین ۲۵ تا ۳۱ درصد، گیلان با رعایت ۲۵ درصدی پروتکل‌های بهداشتی، هرمزگان با رعایت ۲۶ درصدی و البرز با رعایت ۲۷ درصدی در قعر جدول رعایت پروتکل‌های بهداشتی و از طرف مقابل، استان‌های خراسان جنوبی و کرمانشاه، با رعایت ۵۳ درصدی پروتکل‌های بهداشتی و استان مرکزی، با رعایت ۴۹ درصدی، در صدر جدول رعایت پروتکل‌های بهداشتی قرار دارند.

معاون وزیر کشور به وضعیت رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی هم اشاره کرد و گفت: میانگین استفاده از تهویه مناسب در اماکن عمومی به ۴۹ درصد رسیده است.
دین پرست در همین راستا به مکاتبه دو روز گذشته وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا با وزیر بهداشت اشاره و تصریح نمود که در این مکاتبه، دکتر رحمانی فضلی، با برشماری تکالیف قانونی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سطوح ملی و استانی و تشریح و تبیین مسئولیت‌های قانونی آن وزارتخانه و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، در قالب کمیته‌های عالی نظارت و الزام تمامی دستگاه‌های مرتبط عضو ستاد و قرارگاه عملیاتی به همکاری با وزارت بهداشت، خواهان ارتقا و گسترش نظارت‌ها، به منظور افزایش میانگین سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان‌های سراسر کشور شد.

دین پرست در پایان اعلام داشت که طی روزهای آینده، مفاد تمامی مصوبات ستاد ملی و قرارگاه عملیاتی، در خصوص تکالیف دستگاه‌های اجرای عضو ستاد ملی و قرارگاه عملیاتی، در ارتباط با نحوه و چگونگی نظارت بر روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی، منتشر خواهد شد.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=659

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.