به گزارش خبرنگار مهر، سردار عبدالله عراقی رئیس پژوهشکده دفاع مقدس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی امروز در مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس که در ستاد فرماندهی نزاجا برگزار شد، گفت: برنامه‌هایی که با حضور پیشکسوتان و جامعه ایثارگران و جانبازان دفاع مقدس در سطح نیروهای مسلح برگزار می‌شود، باعث یادآوری خاطرات آن دوران نورانی و دارای برکات فروانی برای کشور است.
وی افزود: این جلسات با ابتکار سرلشکر صفوی که خود از یادگاران دوران دفاع مقدس هستند به‌صورت فصلی و دوره‌ای در سپاه، وزارت دفاع و فراجا برگزار شده و امروز نیز به میزبانی نیروی زمینی ارتش و با استقبال فرمانده این نیرو برگزار شد.
رئیس پژوهشکده دفاع مقدس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با اشاره به تأکید فرمانده معظم کل قوا در خصوص پرداختن به موضوع جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس، گفت: در شرفیابی‌ای که مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح خدمت امام خامنه‌ای داشتند، ایشان فرموده بودند که باید به جایگاه علم و فناوری در ۸ سال دفاع مقدس بیشتر پرداخته شود.
سردار عراقی با بیان اینکه امروز معاندین می‌خواهند عملیات‌ها و آموزه‌های دفاع مقدس را تضعیف کنند، تصریح کرد: به استناد اسناد جنگ ۸ ساله، تمامی عملیات‌های دفاع مقدس بر پایه محاسبات دقیق نظامی و دانش روز آن دوران صورت گرفت.
وی گفت: دفاع مقدس تجلی بهره‌گیری از علم، دانش، فناوری، اطلاعات، آموزش‌های دقیق و استفاده از تجهیزات است.