به گزارش خبرگزاری مهر، انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در اختتامیه رویداد ملی «بانوی برکت» و بهره برداری از ۸ هزار و ۴۰۰ طرح اشتغال بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام برای بانوان سرپرست خانوار در سراسر کشور گفت: زنان نقش مولد در کشور و به‌خصوص روستاها دارند و باعث افزایش بهره‌وری در حوزه‌های مختلف می‌شوند.

خزعلی افزود: آمار سازمان فائو نشان می‌دهد که ورود زنان به عرصه کشاورزی باعث افزایش ۲۰ درصدی محصولات شده است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از تدوین برنامه‌ای جامع برای توانمندسازی زنان خبر داد و عنوان کرد: در این برنامه کارآفرینی برای زنان و به خصوص بانوان سرپرست خانوار پیش‌بینی شده است که امیدواریم با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد برکت و سایر دستگاه‌ها محقق شود.

خزعلی بیان کرد: در این برنامه جامع همچنین آسیب‌زدایی بانوان در مسائلی همچون طلاق و اعتیاد لحاظ شده است.

وی با تاکید بر لزوم کمک برای اشتغال‌زایی بانوان سرپرست خانوار تصریح کرد: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به هر روستایی که وارد شده، اقتصاد آن روستا رونق گرفته است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اهمیت پایدارسازی مشاغل ایجاد شده برای بانوان اظهار کرد: این مشاغل باید با حمایت و پشتیبانی‌های لازم، نه تنها حفظ شوند که توسعه نیز پیدا کنند.

خزعلی تاکید کرد: تلاش می‌کنیم با هماهنگی وزارت خارجه و شناسایی بازار کشورهای همسایه، بازار فروش محصولات زنان سرپرست خانوار را فراتر از مرزهای ایران توسعه دهیم.

منبع : مهر