ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه یادآور شد که روسیه زودتر از موعد مقرر و تحت کنترل شدید بین المللی، به طور کامل به تعهدات خود برای نابودی سلاح‌های شیمیایی عمل کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، مسکو تاکید دارد که کشورهای غربی با ادعای سلاح شیمیایی در حال روسیه هراسی هستند. در همین ارتباط نیز، «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت: مسکو از سیاستمداران غربی می‌خواهد که از ترساندن افکار عمومی خود با تهدید شیمیایی غیرواقعی روسیه دست بردارند.

این دیپلمات گفت که وزارت خارجه روسیه به گمانه زنی‌های برخی از سیاستمداران غربی و در درجه اول ایالات متحد توجه می‌کند و می‌داند که غربی‌ها ادعا کرده اند که روسیه در حال استفاده یا آماده شدن برای استفاده از موجودی عوامل شیمیایی است.

زاخارووا گفت: «ما از محافل سیاسی کشورهای غربی می‌خواهیم که از ارعاب افکار عمومی خود با «تهدید شیمیایی» موجود روسیه دست بردارند. فدراسیون روسیه بی‌وقفه به رعایت اصول و هنجارهای حقوق بین‌الملل ادامه می‌دهد، یکپارچگی کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی (CPCW) را تضمین می‌کند، از جمله با جلب فوری اطلاعات وزارت دفاع به کشورهای عضو سازمان ملل و سازمان منع سلاح‌های شیمیایی.»

این دیپلمات همچنین گفت که روسیه در سپتامبر ۲۰۱۷، زودتر از موعد مقرر و تحت کنترل شدید بین المللی، به طور کامل به تعهدات خود برای از بین بردن سلاح‌های شیمیایی عمل کرد. سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: این موضوع به طور رسمی توسط مدیرکل دبیرخانه فنی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی تأیید شد.

منبع : مهر