به گزارش ایسنا، مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک راه‌اندازی کانال رادیویی ورزش بانوان با حضور کاظمی‌پور معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان، بخشی‌زاده معاون صدا و مهدی آذرمکان مدیر رادیو ورزش برگزار شد.

آذرمکان با تبریک روز دختر، همین روز را به عنوان مطلع خوبی برای این افتتاح دانست.

مدیر رادیو ورزش گفت: در اواخر سال گذشته مدیران شبکه‌های مختلف رادیویی جلسه‌ای با  آقای دکتر جبلی ریاست محترم سازمان داشتیم که ایشان بر استفاده از ظرفیت‌های فراموش‌شده از جمله ظرفیت‌ ایرانصدا تاکید کردند. پیرو همین مطالبه رییس سازمان و دغدغه خودمان که از افزایش سهم ورزش بانوان در رادیو بود به فکر راه‌اندازی رادیو ورزش بانوان در بستر نرم‌افزار کاربردی ایران صدا افتادیم. 

آذرمکان افزود: هم‌اکنون ۶ تهیه‌کننده و ۲۶ نفر عوامل مختلف در رادیو ورزش داریم که از قشر محترم بانوان است و تصمیم داریم که تمام عوامل این کانال رادیویی از بانوان باشند.

راه‌اندازی کانالی که همه عوامل آن خانم هستند

لیلا سادات زعفرانچی معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور در ادامه ضمن تبریک این عید و روز دختر بیان کرد: ما در حوزه دختران جوان و بانوان جوان ورزشکار باید ایستگاه‌های موفقیت را کشف کنیم و این راه‌اندازی را طلیعه خوب این گفتمان می‌دانیم.

وی ادامه داد: ما در ادامه مسیر تعالی بانوان نیاز به الگوهای موفق در حوزه بانوان داریم و این کانال می‌تواند نقش بسزایی در این مسیر ایفا کند.

وی در پایان به مدیران صدا و شبکه ورزش به جهت کشف این خلاء و تلاش برای پر کردن آن تبریک گفت و خواستار آن شد که این مسیر درخشان بدون توقف ادامه پیدا کند.

مریم رستمی، مدیر گروه تفریحات و سرگرمی رادیو ورزش نیز گفت: این کانال ابتدا با چهار ساعت از ۲۷ تیر ماه همزمان با عید غدیر آغاز به کار خواهد کرد و از ساعت ۸ تا ۱۲ به صورت زنده از ایرانصدا و از ۱۰ تا ۱۲ از ایرانصدا و رادیو ورزش بطور همزمان پخش خواهد شد.

او گفت: رقابت‌ها و مسابقات ورزشی بانوان نیز از این کانال پخش خواهد شد.

رستمی افزود: مطالبه‌گری حوزه بانوان را نیز در این کانال ادامه خواهیم داد تا توسعه و رشد ورزش بانوان را شاهد باشیم.

راه‌اندازی کانالی که همه عوامل آن خانم هستند

مریم جلالی کارشناس رسانه گفت: رادیو همیشه در اعلام هر موضوعی پیشرو بوده و در اعتماد به نفس بانوان سهم بسزایی دارد. مطمئن باشید کلام و صدا همانند مادرانگی باید مولد باشد و رادیو تولیدکننده گفتمان های تازه خواهد بود. تبریک می گویم که این راه را برای مادران و دختران سرزمین من باز کردید.

مسعود اسکویی پیشکسوت و گوینده رادیو ورزش بیان کرد: زمانی که در سال ۷۸  رادیو ورزش افتتاح شد همه گفتند که شما مگر چقدر مطلب دارید که ۲۴ ساعت از ورزش بگویید اما الان زمان برای برخی ورزش‌ها کم داریم.

اسکویی گفت: ما در حوزه رسانه بانوان نقص داریم و این کار قطعا تکمیل این نقص خواهد بود و روزی خواهد آمد که به یک کانال دیگری هم در حوزه بانوان نیاز پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: ما باید گزارشگران و تهیه کنندگان متخصص در حوزه بانوان داشته باشیم و امیدواریم که این امر هرچه سریع‌تر انجام شود.

در ادامه این مراسم مریم کاظمی پور، معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اهداف سه‌گانه وزارت ورزش گفت: اهداف فرهنگی اهداف توسعه ورزش همگانی و قهرمانی و ورزش بانوان از اهداف این وزارتخانه به شمار می‌رود. سلامت ورزش بانوان برای ما اهمیت دارد و حوزه پراهمیتی است و ما هم نقش اساسی داریم و نقش‌آفرینی ورزش در جوانی جمعیت را دنبال می‌کنیم.

در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری مشترک راه اندازی کانال رادیویی ورزش بانوان بین بخشی زاده معاون صدا سازمان صدا و سیما و کاظمی پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان امضا شد.

علی بخشی زاده معاون صدا ضمن تسلیت حادثه آبادان اظهار کرد: اگر ما یک مطالعه تطبیقی داشته باشیم شخصیتی برجسته تر از امام خمینی (ره) نداریم و بسیاری از اندیشمندان که تحولات اجتماعی را دنبال میکنند نیز به این امر معترف اند که ظرفیت عظیم بانوان را شخص امام توانستند به میدان بیاورند.

وی گفت: یکی از نقش‌های مهم ورزش تحکیم هویت ملی است که رابطه مستقیمی با وحدت و انسجام و امنیت ملی دارد. ورزش نقش مستقیم در اعتماد به نفس دارد و من اسم این جلسه را استفاده از ظرفیت‌های فراموش شده می گذارم.

بخشی زاده عنوان کرد: در خیلی از کشورهایی که ادعای آزادی دارند زنان حتی اجازه رانندگی ندارند اما در کشور ما بسیاری از مدیران بالادستی از بانوان متخصص و محترم کشورمان هستند. ما باید این شرایط را فراهم کنیم که بانوان بتوانند ظرفیت‌های بالای خود را در امر ورزش و رسانه شکوفا کنند.

معاون صدا افزود: امیدوارم این شبکه در فازهای بعدی نیز بتواند برای هر رشته یک کانال تخصصی ورزشی داشته باشد. امتیاز این کانال این است که هیچ محدودیتی در انعکاس مطالب حوزه بانوان در ورزش ندارد و مدیران محترم صدا نیز ظرفیت‌های خود را برای تعالی این شبکه و حوزه بانوان در امر ورزش به کار خواهند بست تا آینده روشنی را ببینیم. 

انتهای پیام

منبع : ایسنا