• امروز : دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳

دکتر پورسلمان: باید با موفقیت در المپیک پاسخ اعتماد رییس جمهور شه

  • 01 خرداد 1403 - 12:01
دکتر پورسلمان: باید با موفقیت در المپیک پاسخ اعتماد رییس جمهور شه

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، به دنبال سانحه ناگوار برای رییس جمهور محترم کشور که منجر به شهادت ایشان و هیات همراه شد، عصر روز دوشنبه نشست وبیناری میان کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان با روسای فدراسیون ها برگزار شد. این نشست با عنوان «حماسه خدمت بدون وقفه باقیست» در محل وزارت ورزش برگزار شد.

دکتر علیرضا پورسلمان رییس فدراسیون شمشیربازی از روسای حاضر در این نشست بود. وی در این رابطه گفت: نشست وزیر ورزش با مدیران کل و روسای فدراسیون ها پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکیدی که ایشان بر تعطیل نشدن کارها داشتند، تشکیل شد. در آغاز این نشست، وزیر با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «در امور کشور هیچ خللی ایجاد نمی‌شود»، بر پیشبرد اهداف و ماموریت های محوله به بهترین شکل تاکید داشت.

وی تصریح کرد: دو ماه دیگر بازی های المپیک در پاریس برگزار می شود و کاروان ایران باید در آن شرکت داشته باشد. بنابراین تاکید شد که فدراسیون ها و به ویژه فدراسیون های المپیکی باید با قدرت کار خود را دنبال کنند.

رییس فدراسیون شمشیربازی خاطرنشان کرد: از نگاه رییس جمهور فقید و شهیدمان، کار مملکت تعطیل بردار نبود. بنابراین ما هم در جامعه ورزش باید با جدیت کارهای مان را دنبال کنیم تا در المپیک که مهمترین رویداد پیش رو به حساب می آید بتوانیم با افتخار آفرینی و کسب نتایج قابل توجه، موجب شادی روح آن بزرگوار شویم و پاسخ اعتمادی که به جامعه ورزش داشتند و حمایت هایی که داشتند را بدهیم.

دکتر پورسلمان با یادآوری حضور شهید سید ابراهیم رئیسی در مراسم تجلیل از مدال آوران سال ۱۴۰۲ که ۱۸ اردیبهشت برگزار شد، تصریح کرد: در نشست وبیناری «حماسه خدمت بدون وقفه باقیست»، وزیر ورزش تاکید داشت که در آن مراسم، مرحوم رئیسی از شرایط ورزش ابراز رضایت داشتند. بنابراین باید به گونه ای پیش رفت که زمینه های این رضایت خاطر حفظ و ارتقا یابد.

وی همچنین اشاره ای به طرح آمایش سرزمین داشت و گفت: این طرح هم در نشست روز گذشته موردتوجه قرار گرفت. نگاه وزیر ورزش به این طرح کاملا کارشناسی، کاربردی و عمیق است. طرح آمایش سرزمین با نگاهی مدبرانه ای که وزیر ورزش به آن دارد می تواند علاوه بر ایجاد و تقویت هم افزایی میان دستگاه ها، مسیر روشنی را برای زیرساخت های ورزشی و آینده آنها ایجاد کند. با این طرح می توان نسبت به زیر ساخت ها و نقاط ضعف و قوت آنها اشراف بیشتری پیدا کرد و با یک رویکرد مشخص و هدفمند، هدف گذاری های جدید را داشت. اینکونه از کلنگ زنی های غیرکارشناسی هم خودداری می شود.

رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: توسعه ورزش دیگر طرحی است که وزیر ورزش روی آن تاکید دارد و در نشست وبیناری هم موردتوجه قرار گرفت. در این زمینه هم وزیر ورزش نگاهی عمیق و کارشناسی به موضوع دارد.

پورسلمان تاکید کرد: یکی از اقدامات درست و به جای شهید رئیسی انتخابی وزیری شایسته با نگاه حرفه ای و دقیق به تمام مسائل بود که باعث امیدواری جامعه ورزش نسبت به آینده و اطمینان خاطر از آینده ای روشن تر در این حوزه شده است.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=58139

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.