علی حاج اکبری، بازیکن پیشین استقلال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تساوی یک بر یک این تیم برابر سپاهان در هفته بیست و پنجم لیگ برتر اظهار کرد: از نظر کیفی، بازی خوبی را شاهد بودیم و به نظر من بازی می‌توانست گل‌های بیشتری داشته باشد. این اشتباه است که فکر کنیم سپاهان به دلیل حذف از آسیا بی‌روحیه بود، بلکه آن ها به دلیل جبران حذفشان باانگیزه‌تر ظاهر شدند و همین کار استقلال را سخت کرد.

وی ادامه داد: به نظر من توقف برابر سپاهان دو دلیل عمده داشت؛ دلیل اول خودخواهی مهاجمان بود که هر کدام دوست داشتند خودشان گل بزنند و این کار ترکیبی را در خط حمله کمتر کرده بود. دلیل دوم هم کمتر شدن صلابت خط دفاعی است که مجیدی و کادر فنی باید فکری به حال آن بکنند. استقلال بعد از رفتن یزدانی و مرادمند به ملوان، استحکام کافی در خط دفاع را ندارد و مدافعین آبی‌ها باید با انگیزه بیشتری از دروازه استقلال دفاع کنند.

حاج‌اکبری درباره ۵ بازی آینده استقلال عنوان کرد: شاگردان مجیدی دو بازی سخت خارج از خانه برابر مس و فولاد دارند که گرفتن ۶ امتیاز این دو بازی بسیار مهم است. هر ۵ بازی باقی مانده برای استقلال حکم فینال را دارد و حتی دیدار با شهرخودرو را هم نباید راحت بگیرند. با وجود کم شدن فاصله امتیازی با پرسپولیس، قهرمانی هنوز هم دست خودمان است و بازیکنان این وظیفه را دارند که برای شاد کردن دل هواداران با تمام وجود در این ۵ بازی به میدان روند.

او اضافه کرد: آن‌ها تاکنون این کار را انجام داده‌اند و به نظر من می‌توانند بدون باخت قهرمان لیگ شوند. آن‌ها نباید استرس و فشاری را تحمل کنند زیرا قهرمانی در دست خودشان است و کادر فنی تیم، به خصوص فرهاد مجیدی این وظیفه را دارد که تیم‌ را با آرامش کامل به میدان مسابقه بفرستد. از هواداران هم تقاضا دارم در این هفته‌ها از تیم حمایت کامل را داشته باشند و در بازی‌های خانگی، حضور حداکثری داشته باشند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا