به گزارش خبرنگار مهر، بهداد سلیمی در مورد شرایط این‌روزهای فدراسیون وزنه برداری ‌و برنامه های اجرا شده و پیش رو توضیح داد.
وی گفت: وقتی فدراسیون وزنه برداری را تحویل گرفتیم با بدهی و کلی کار عقب افتاده مواجه بودیم، در رده های پایه چند وقتی بود که اردوها برگزار نمی شد با این‌حال اعزام به مسابقات را در برنامه قرار دادیم.
وی ادامه داد: طی این مدت تیم های ملی را ساماندهی کردیم و اردوهای بزرگسالان را تشکیل دادیم، برای تیم نوجوانان و جوانان هم که عازم مسابقات شدند از هفته آینده اردو خواهیم داشت، برای این تیم مربیان خوبی گذاشته ایم.
سلیمی به معضل فدراسیون وزنه برداری در مورد بدهی این فدراسیون اشاره کرد و یادآور شد: از وقتی وارد فدراسیون شدیم با معضل بدهی مواجه بودیم اما دنبال این هستیم که بدهی های این فدراسیون را کم کنیم و همزمان بتوانیم برنامه های خود را هم پیش ببریم. فدراسیون در دوره سرپرستی به سر می برد، باید کارهای انتخاباتی فدراسیون را انجام دهیم.
سرپرست نایب رئیسی فدراسیون وزنه برداری در همین رابطه ادامه داد: سال گذشته هیچ مجمعی برای فدراسیون برگزار نشد به همین دلیل در مجمع فوق العاده فدراسیون که هفته گذشته برگزار شد اساسنامه فدراسیون ها را تصویب کردیم، آیین نامه کمیسیون ها را هم بررسی و به تصویب رساندیم، قرار شد از چند روز آینده پروسه انتخابات کمیسیون ها را آغاز کنیم تا شرایط برای برگزاری انتخابات فدراسیون مهیا شود.
«مبلغ بدهی هایی که به آن اشاره داشتید چقدر است؟»، سلیمی در پاسخ به این پرسش گفت: بیش از سه میلیارد به اداره مالیات بدهی داشتیم که البته از طریق رایزنی های انجام شده با این اداره و همچنین وزارت اقتصاد و دارایی و کمیسیون اقتصاد مجلس برای بخشی از جرایم بخشودگی گرفتیم و مبلغ بدهی را به ۸۰۰ میلیون تومان کاهش دادیم.
وی افزود: فدراسیون وزنه برداری مبلغ ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هم به شرکت توسعه بدهی دارد، طی ۶ سال گذشته فدراسیون بابت اجاره بها هیچ مبلغی به شرکت پرداخت نکرده بود و همین مسئله باعث این بدهی سنگین شده است. علاوه بر اینها فدراسیون حدود ۲ میلیارد تومان هم بدهی جاری داشت.
سلیمی تصریح کرد: بنابراین از وقتی آمدیم با یک بدهی بیش از ۸ میلیارد تومانی و حجمی از مطالبات دولتی و مردمی مواجه بودیم، در کنار همه این معضلات باید برنامه های تیم ملی در بخش های مختلف و مسائل مرتبط با هیات ها را هم پیگیری می کردیم، به خصوص که از نظر سخت افزاری ‌شرایط بدی در هیات ها داریم. از حیث نیروی انسانی و ورزشکار هم در هیات ها شرایط بدی داریم.
وی گفت: متاسفانه شرایط به گونه ای است که روی هر نقطه ای در وزنه برداری دست می گذاریم آن نقطه به یک خرابه تبدیل شده است اما برای رسیدگی به همه این شرایط انگیزه و برنامه داریم، وزنه برداری عشق و علاقه ما است، من، سجاد انوشیروانی، کوروش باقری، حسین رضازاده، حسین توکلی و … دنبال این هستیم که مشکلات را برطرف کنیم.
سرپرست نایب رییسی فدراسیون با ابراز امیدواری از اینکه در مورد کمیسیون های فدراسیون زودتر تعیین تکلیف شود، خاطرنشان کرد: بعد از این مرحله باید با وزارت ورزش در مورد تعیین زمانی برای نام نویسی از کاندیداها مکاتبه شود تا اینگونه روند انتخابات جدی تر دنبال شود.
وی در پاسخ به این پرسش که «فکر می کنید تا پایان سال روند انتخابات فدراسیون تا کجا پیش برود؟»، خاطرنشان کرد: فکر می کنم با سرعت عملی که داریم تا پایان ماه جاری یا اوایل ماه آینده کمیسیون های فدراسیون تعیین تکلیف می شوند، بعد از آن کاملا آماده نام‌نویسی از کاندیداها و پیگیری انتخابات هستیم.
سرپرست نایب رئیسی فدراسیون وزنه برداری همچنین در مورد اقدامات این فدراسیون برای حضور در انتخابات کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی وزنه برداری که قرار است همزمان با مسابقات قهرمانی جهان برگزار می شود، توضیحاتی ارائه داد.
سلیمی با یادآوری اینکه از طرف فدراسیون به عنوان کاندیدای ایران برای شرکت در این انتخابات معرفی و تایید شده است، گفت: طبق اعلام نتیجه تایید صلاحیت های فدراسیون جهانی، ورزشکار قطری هم به عنوان دیگر نماینده آسیا برای این انتخابات تایید شده است. ما برنامه هایی برای این انتخابات داریم، کمیته بین الملل و روابط عمومی خود را درگیر کرده ایم، کمیته ملی المپیک هم حمایت هایی را انجام می دهد.
وی با تاکید بر اینکه تمام ظرفیت خود را به کار گرفتیم تا در کمیسیون ورزشکاران صاحب کرسی شویم، گفت: سه عضو کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی وزنه برداری وارد هیات اجرایی این فدراسیون می شوند. بنابراین موفقیت در این انتخابات می تواند خیلی زیاد برای مان مهم باشد.
سرپرست نایب رئیسی فدراسیون وزنه برداری با بیان اینکه برای این انتخابات کار سختی داریم، گفت: قرار است از هر قاره یک خانم و یک آقا وارد کمیسیون ورزشکاران جهانی شود و فقط هم ورزشکاران هر قاره می توانند به نمایندگان آن قاره رای دهند در حالیکه ما بعضا با ورزشکاران اروپایی و امریکایی و شرق آسیا ارتباطات خوبی داریم و روی رای آنها حساب کرده بودیم اما با قانونی که وضع شده کارمان سخت تر شده است.
سلیمی با یادآوری اینکه رضازاده عضو هیات اجرایی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا است، گفت: دی ماه انتخابات این کنفدراسیون برگزار می شود، در بحرین با رییس جهانی ‌و آسیایی وزنه برداری رایزنی داشتیم تا در انتخابات پیش روکرسی های بیشتر و تاثیرگذاری بگیریم. نتیجه گیری در این بخش هم برای مان مهم است.