• امروز : جمعه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۳

در المپیک حریف دست و پا بسته ای نیستیم/قایقرانان سنگ تمام گذاشتند

  • 03 اردیبهشت 1403 - 13:00
در المپیک حریف دست و پا بسته ای نیستیم/قایقرانان سنگ تمام گذاشتند

به گزارش رقابت های قایقرانی آبهای آرام و روئینگ قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک آسیا و اقیانوسیه به میزبانی دو کشور ژاپن و کره جنوبی با کسب چهار سهمیه با ارزش برای کشورمان به پایان رسید. این سهمیه ها در حالی برای نمایندگان کشورمان بدست آمد که ایران برای اولین بار در بخش روئینگ دو نفره و کایاک در المپیک حاضر خواهد شد. همچنین رکورد تعداد ورزشکار قایقران نیز در این بازیها شکسته شد و ایران با ۵ ورزشکار در چهار ماده در پاریس حاضر می شود.
علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی کشورمان بعد از کسب این موفقیت توسط پاروزنان گفت: بچه ها سنگ تمام گذاشتند و ما برای اولین بار با چهار سهمیه و ۵ ورزشکار در بازیهای المپیک شرکت خواهیم کرد. از این بین سه ورزشکار از قایقرانان دختر ما هستند و این اتفاق خوبی است.
وی افزود: البته ما می توانستیم رکوردشکنی بیشتری هم کنیم. اگر تیم دو نفره کانوی مردان ما صاحب سهمیه المپیک می شد یک اتفاق تاریخی دیگر رخ می داد. ما در این ماده هم انتظار کسب سهمیه داشتیم. متاسفانه روز مسابقه طوفان شدیدی در محل برگزاری مسابقه رخ داد و همین باعث شد نه تنها تیم ما بلکه همه تیم ها عملکردشان تحت تاثیر این اتفاق قرار بگیرد وگرنه قطعاً یکی از قایق های اول و دوم ایران بود. ما از اینکه نتوانستیم در این ماده کسب سهمیه کنیم ناراحت شدیم.
رئیس فدراسیون قایقرانی کشورمان خاطرنشان کرد: رکوردهای خوبی برای ایران ثبت شد حتی ورزشکاران توانستند رکوردهای شخصی خود را هم در این رقابت ها بهبود بخشند. این نشان می داد که ورزشکاران در این مدت تنها فکرشان حضور موفق در بازیها بود و آمادگی شان برای رقابت ها خوب بود.
وی تاکید کرد: باید برای تیم ها و ورزشکاران تا حضور در بازیهای المپیک تدارکات خاصی را ببینیم و برنامه ریزی کنیم. یکی از برنامه اردوهای خارج از کشور است. البه ما استارت آمادگی حضور در المپیک را بعد از بازیهای آسیایی زده ایم و ۶ ماه اردوی مستمر و اردوی خارجی را برای قایقرانان پیش بینی کرده بودیم. البته باید شرایط را بسنجیم اگر مسائل اقتصادی و افزایش دلار بیش از این نباشد مطمئناً به کمک کمیته المپیک برنامه های خوبی را در خارج کشور برای قایقرانان تدارک می بینیم.
وی ادامه داد: اردوها و مسابقاتی که در پیست های مناسب بوده و بتوانند با رقیبان خوب دنیا دست و پنجه نرم کنند تا در بازیهای المپیک پاریس حریف دست و پا بسته ای نباشیم. هر چند که نمی توانیم به مدال برسیم اما می توانیم نتیجه خوبی را کسب کنیم.
سهرابیان بیان داشت: یکی از اتفاقات خوبی که رقم خورد حضور مربیان شخصی ورزشکاران در مسابقات بود. برای اولین بار اعزام هر ورزشکار در کنار مربی شخصی اش رخ داد. این باعث شد تا شاهد یک آرامش روحی و روانی برای ورزشکار در طی مسابقات باشیم. در کنار آن اردوهای تدارکاتی ورزشکاران هم حتی الامکان در شهرهای خودشان و در کنار خانواده بود و همین باعث شد تا پاروزنان آبهای آرام با آرامش و آمادگی بیشتری در مسابقات انتخابی حاضر شوند.
وی در پاسخ به این پرسش که «در مسیر این موفقیت چه مشکلاتی در مسیر قایقرانی بود و اینکه با این چهار سهمیه توانستید نتیجه بازیهای آسیایی را هم جبران کنید؟» هم گفت: ورزشکاران ما برای موفقیت نیازمند حمایت هستند. صحبت از هر حرفی توجیه کردن است اما ما در این بخش ها در بازیهای آسیایی هم همین مدال ها را دریافت کردیم. ۵ ماه قبل از بازیهای آسیایی پیست مناسب نداشتیم. در شرایطی که آب در دریاچه آزادی به کف رسیده بود و پیمانکار پروژه ها هم همکاری نمی کرد قایقرانان با این شرایط باز هم تمرین کردند و تمام فکر آنها اهتزاز پرچم ایران بود. این بچه ها همان ورزشکاران هستند که با همین مشکلات توانستند با رقبا مسابقه دهند مدال بگیرند و سهمیه المپیک را دریافت کنند.
رئیس فدراسیون قایقرانی تصریح کرد: اینکه ورزشکار ما به المپیک برسد بسیار با ارزش است. المپیک جایگاه و شرایط خود را دارد. چه مدال بگیرند چه نه حضور قایقرانان در میدان بزرگ المپیک نشان دهنده اقتدار کشورماست و پرچم کشور ما را در این میدان به اهتزاز در میاورند. امیدوارم بتوانیم حضور موفقی از خود در المپیک پاریس به نمایش بگذاریم.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=56221

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.