به گزارش مهر، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی امروز با حضور در نشست سرمربیان تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی در جمع خبرنگاران گفت: هفته آینده کمپ تیم‌های ملی را افتتاح خواهیم کرد که با بچه‌های المپیکی به نمایندگی از بقیه بچه‌ها این کار انجام خواهد شد. دوستان مسئول هم هر کسی تمایل داشت اگر واکسن زده‌اند بیایند.

دبیر در خصوص انتقادی که از او در مورد محدودسازی محل تمرین تیم‌های ملی شده، اظهار داشت: کمپ با پادگان فرق دارد، بد کاری کردیم کمپ تیم‌های ملی درست کردیم؟ اگر بچه‌ها کرونا بگیرند و رفت و آمد به اردو راحت باشد شما ایراد نمی‌گیرید که چرا همه را راه دادید؟

وی افزود: درباره بودجه بارها صحبت کردم، اگر قرار است در ۲۰۲۴ اتفاقی بیفتد، الان وقت آن است. ما بچه‌های جوان و نوجوان را در چند مسابقه اعزام کردیم و الان وقت باختن آنهاست‌. چون آدم‌های سیاسی به ورزش می آیند فکر می‌کنند چون سال آخر به ما برسند خوب است اما از ۳-۴ سال قبل باید به شرایط رسیدگی کنند. ما از الان از وزارت و کمیته کمک می‌خواهیم.

دبیر در ادامه صحبت‌های خود درباره اینکه در کشتی باید غیر از بلیت هواپیما پول ثبت نام بدهیم، عنوان کرد: کشتی وقتی بالا می‌آید که زیرساخت‌ها درست باشد. همه باید در کنار هم کشتی را بالا بیاوریم. از بنا و درستکار هم می‌خواهم نشست‌های خود را با اصحاب رسانه بیشتر کنند. کشتی مانند فوتبال درآمدزا نیست اما ورزشی است که در المپیک کار را در می‌آورد. مسئولان در سالن کشتی سینه‌های خود را سپر می‌کنند، کشتی خیلی پتانسیل دارد اما باید از چند سال قبل برای المپیک کار کرد.

وی در مورد سرمربیان ملی، تصریح کرد: دیدم یکی از مربیان واژه بدی به کار برده بود که به کمیته انضباطی خوانده شد مبنی اینکه فدراسیون می‌ترسد. من از بنا خواستم کنفرانس بگذارد و همه چیز را بگوید. من تا روزی که در فدراسیون هستم به یک انتخابی اعتقاد ندارم، انتخابی باید چرخه‌ای در ۵-۶ ماه باشد.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: کشتی واقعاً هزینه دارد اما دولت بداند این هزینه در اصل سرمایه گذاری است و پرچم جمهوری اسلامی بالا می‌رود. شما باید بحث‌های من و سوریان را ببینید، این چه حرفی است که می‌گویند من مشورت پذیر نیستم؟

وی درباره اینکه چقدر بودجه نیاز دارید، تصریح کرد: نزدیک ۲ میلیارد از کمیته طلب داریم، ۱۶۶ میلیارد بودجه کمیته بوده که بودجه کشتی کلاً ۶ میلیارد است‌. از وزارت هم نزدیک به ۴۰ درصد بودجه گرفتیم اما منتظر جلسه با سجادی هستیم. اردوهای سنگین داریم و قرار است بچه‌ها را به مسابقات جهانی نروژ اعزام کنیم. تیم ارتش‌ها را هم باید مدیریت کنیم بنابراین هزینه‌ها سنگین است. ما اگر نامه‌نگاری با گمرک و بانک مرکزی نداشته باشیم نمی‌توانیم پول خارج کنیم. ما به هیأت‌ها هم کمک کردیم اما خیلی نیست. من می‌گویم عدالت برقرار شود که این را با وزارت مطرح می‌کنیم. آقای سجادی خودش ورزشی بوده و درک خوبی دارد.

دبیر در پایان درباره مربیان سازنده گفت: اشتباهی شده مبنی بر اینکه مربیان نوجوان که تمرین می‌دهند با شاگردان خود بالا می‌آیند. آنها تعصب دارند فکر می‌کنند بچه‌هایشان نباید با فردی دیگر کار کند. ما باید این را حل کنیم اما الان به خاطر کرونا باشگاه‌ها تعطیل است و ۲ سال ورودی نداشتیم.