گودرز حبیبی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره بازی استقلال و شهرخودرو که منجر به پیروزی یک بر صفر آبی‌پوشان و افزایش اختلاف با پرسپولیس به ۶ امتیاز شد، گفت: استقلال در ۲۰ دقیقه پایانی فشار حملات خود را افزایش داد. با این حال تیم تا پشت خط هجده قدم خوب کار می‌کند اما بازیکنان در زدن ضربات لحظه آخر دست پاچه بودند و گذشت در بازیکنان وجود نداشت و تک روی می‌کردند. به خصوص نیک نفس و مهدی پور که کارهایشان خودسرانه شده بود و در اواخر مسابقه نمی‌دانستند چه کار کنند.

او درباره لحظه گلزنی گفت: وقتی تراکم نفرات استقلال در محوطه هجده قدم حریف افزایش یافت، استقلال برتری عددی را از شهرخودرو گرفت و به گل رسید. تا وقتی برتری عدد با حریف بود، ما در خلق موقعیت هم ناکام بودیم. اگر استقلال این دیدار را پیروز نمی‌شد، قطعا کارش برای هفته‌های بعد و دیدار با فولاد سخت‌می شد.

حبیبی درباره عملکرد خط حمله استقلال و برنامه این تیم برای گلزنی اظهار کرد: حملاتی که صورت می‌گرفت به اصطلاح به شکل برنامه‌ریزی شده و برای گلزنی و به هم ریختن دفاع حریف نبود. انجام بازی در عمق حریف وقتی از تعداد نفرات زیادی برخوردار است، درست نیست. مدافعان قد بلند این تیم همه توپ‌ها را دفع می‌کردند.

این بازیکن سابق استقلال درباره تعویض‌های مجیدی در نیمه دوم نیز خاطرنشان کرد: تعویض‌هایش بد نبود. رمضانی در نیمه دوم بازیکن خوبی است و می‌تواند به تیم حریف فشار بیاورد. من رمضانی را به ژستد ترجیح می‌دهم. البته امکان دارد وقتی رمضانی از ابتدا در زمین حضور داشته باشد، به این شکل عمل نکند اما در نیم ساعت پایانی مسابقه تاثیرگذاری خود را دارد و زهرش را می‌ریزد.

او درباره شانس قهرمانی استقلال در چهار دیدار پایانی اظهار کرد: به احتمال قوی و تا حدود ۸۰ درصد قهرمانی استقلال قطعی است. اگر بازی با فولاد را پیروز شود، می‌گویم این شانس ۱۰۰ درصد است. اگر مساوی شود، باز هم نیم‌نگاهی به بازی‌های بعد داریم. الان هم شانس قهرمانی استقلال را زیاد می‌بینم.

حبیبی در پاسخ به این سوال که چه نمره‌ای به مربیگری مجیدی می‌دهد گفت: به او ۱۸ یا ۱۹ می‌دهم. فعلا خوب کار کرده است.

این مربی فوتبال در واکنش به اینکه مجیدی ضعف تیمش در خلق موقعیت را قبول ندارد، گفت: این دیگر یک مقدار “قُد بازی” است. مجیدی مشاوران خوبی کنار خود ندارد. باید چند دستیار فنی مناسب کنار دست خود داشته باشد.

وی درباره عملکرد گابریل پین، دستیار ایتالیایی مجیدی که برخی معتقدند او ساختار دفاعی استقلال را شکل داده است، گفت: من چیزی از او ندیده‌ام. اینکه پین ساختار دفاعی تیم را ساخته، قبول ندارم. ایرانی‌ها بهتر از این اجرا می‌کنند. خود بچه‌ها کارشان را انجام می‌دهند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا