به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش در آئین افتتاح «نمایشگاه نخبگان، ذوالفقار علمی ولایت» ضمن گرامیداشت یاد ۲ شهید حادثه اخیر هواپیمای نیروی هوایی ارتش گفت: به روح بلند همه شهدا خصوصاً ۲ شهید عزیزی که تازه به این درجه نائل شدند و هموطن عزیز درگذشته در این سانحه درود می‌فرستیم. حقیقتاً این ۲ شهید بزرگوار شعار «ارتش فدای ملت» را به منصه ظهور رساندند و نشان دادند که هرکجا لازم باشد ارتش آماده است تا خود را فدای ملت کند.

وی افزود: مأموریت ارتش جمهوری اسلامی ایران حفظ تمامیت ارضی، استقلال و نظام اسلامی است. برای انجام این مأموریت بدون شک ارتش باید خود را از هر نظر آماده و از تجربیات گذشته نیز به خوبی استفاده کند. البته تهدیدات آینده با گذشته متفاوت است. در اتفاقات مختلف سال‌های اخیر که در سراسر جهان رخ داده می‌بینیم که جنگ‌ها با گذشته تفاوت پیدا کرده و نبردهای امروز متکی به فناوری روز است.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: برای آمادگی و غافلگیر نشدن همواره باید همراه با حفظ مؤلفه‌های اقتدار آفرین، با فناوری روز حرکت کنیم. مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا هم فرموده‌اند که در درگیری‌هایی که در دنیا رخ می‌دهد شما مثل یک تماشاگر که کنار تشک کُشتی ایستاده باشید و فنون‌های مختلفی که آنها علیه هم استفاده می‌کنند را بررسی کنید و بعد براساس آن ببینید چگونه می‌توانیم خودمان را در برابر آنها قوی‌تر کنیم. بنابراین ما جنگ‌ها یا درگیری‌هایی که در سراسر دنیا رخ می‌دهد را رصد می‌کنیم.

امیر دریادار سیاری تاکید کرد: ما باید با تکیه به توانمندی داخلی خود، هر روز نسبت به روز قبل پیشرفت داشته باشیم و قوی‌تر شویم و براساس نیاز روز و آینده، نیروهایمان را آموزش دهیم، سطح علمی نیروی انسانی هم بالا برود و از ظرفیت‌های موجود در کشور برای استمرار حرکت در مسیر بهره‌مندی از علوم استفاده کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: امروز می‌بینیم که معاونت علوم، تحقیقات و فناوری ارتش نمایشگاهی از توانمندی نخبگان وظیفه را به نمایش گذاشته است. در سطح کارکنان پایور هم ما چنین مواردی داشته‌ایم. فرماندهان باید بسترسازی، حمایت و هدایت این نخبگان عزیز سرباز و پایور را همانند گذشته، به خوبی انجام دهند تا با تقویت روحیه نوآوری و ابتکار، نخبگان بتوانند در جهت حل مسائل روز و تأمین نیاز مندی‌ها حرکت کنند.

امیر دریادار سیاری خاطرنشان کرد: ما امروز خوشبختانه به جایی رسیده‌ایم که وقتی برمی‌گردیم و گذشته و دستاوردهایمان را می‌بینیم از آن لذت می‌بریم. امروز نخبگان، مراکز دانش بنیان، دانشگاه‌ها همچون گذشته برای طی این مسیر امیدآفرین پای کارند.

منبع : مهر