به گزارش مهر و به نقل از فدراسیون والیبال، با توجه به حضور نیافتن بردیا سعادت بازیکن تیم ملی جوانان و تیم ملی بزرگسالان در اردوی، بهروز عطایی سرمربی تیم جوانان و ملی بزرگسالان در مسابقات قهرمانی آسیا توضیحاتی در این‌باره ارائه کرد.

وی گفت: در زمان انتقال سعادت به باشگاه ویکستورم کره‌جنوبی که با هماهنگی کامل فدراسیون والیبال انجام شد، قرار شد این بازیکن با توجه به در پیش بودن مسابقات قهرمانی مردان آسیا و قهرمانی جوانان جهان اول شهریور در اردوهای ملی حضور یابد که این اتفاق رخ نداد.

عطایی افزود: باشگاه کره‌ای در این موضوع کم‌کاری کرده است. در همین راستا امروز نامه‌ای رسمی از سوی فدراسیون به باشگاه ویکستورم ارسال شد. ضمن این‌که قرار شد اگر باشگاه کره‌ای همکاری لازم را نداشت، فدراسیون کارت ITC (گواهینامه نقل و انتقال بین‌المللی) سعادت را صادر نکند تا از بازی او در لیگ کره جلوگیری شود.

سرمربی تیم والیبال جوانان سعادت را یکی از مهره‌های تاثیرگذار تیم ملی بزرگسالان و جوانان دانست و اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی و در پیش بودن دو رویداد مهم جهانی و آسیایی به شدت به بردیا سعادت در ترکیب تیم ملی بزرگسالان و جوانان نیاز داریم.

بردیا سعادت پشت‌خط زن جوان ایران ابتدای مردادماه برای ثبت نهایی قراردادش با باشگاه ویکستورم و حضور در اولین تورنمنت داخلی کره‌جنوبی با نام کوو کاپ، راهی کره‌جنوبی شد.