به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در خصوص خدمات امداد هوایی ناوگان هوایی جمعیت هلال احمر از ابتدای سال جاری تا تاریخ ۳۰ مردادماه گفت: در این بازه زمانی مجموعاً ۵۸۳ ساعت پرواز در قالب ۷۷۶ سورتی صورت گرفت که طی آن هزار و ۵۷۵ نفر از عوامل امدادی به محل حوادث و سوانح منتقل شدند.

وی افزود: همچنین به‌واسطه این میزان عملیات هوایی ۷۷ هزار و ۱۹۰ کیلوگرم اقلام و تجهیزات امدادی انتقال و ۵۴ نفر از مصدومین حوادث توسط بالگرد به مراکز درمانی منتقل شدند.

ولی پور بیان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون ۲۰۸ ساعت پرواز جهت اطفای حریق جنگل‌ها در قالب ۳۴۱ سورتی توسط ناوگان امداد هوایی جمعیت هلال احمر انجام شده است که نقش بسزایی در کنترل حریق در جنگل‌ها و مراتع کشور داشت و امید است در راستای هم افزایی میان دستگاه‌های مختلف بتوان به شکل بهتری در سوانح و حوادث عملیات امدادرسانی را انجام داد.

رئیس سازمان امداد و نجات عنوان کرد: در این پروازها که در ۵ ماه نخست سال جاری انجام شد، در مجموع هزار و ۱۰۱ نفر از عوامل امدادی جهت اطفای حریق و ۷۰ هزار و ۱۲۰ کیلوگرم محموله و تجهیزات مرتبط با اطفای حریق نیز به محل آتش سوزی‌ها منتقل شد. همچنین ۴ نفر از عوامل اطفای حریق در جنگل‌ها که در حین عملیات مصدوم شده بودند توسط بالگردهای جمعیت به مراکز درمانی منتقل شدند.