به گزارش ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «یکی از حواشی روزهای اخیر فوتبال ایران، اظهار نظر عجیب رشید مظاهری بعد از بازی سپاهان و نفت مسجدسلیمان بود. سپاهان در حالی این بازی را چهار بر یک به سود خود به پایان برد که مظاهری نخستین بازی‌اش برای طلایی‌پوشان را انجام می‌داد. رشید که ابتدای لیگ بیستم به استقلال پیوسته بود، روزهای پرفراز و نشیبی را در این تیم پشت سر گذاشت. او با محمود فکری و کادرش درگیر و نیمکت‌نشین شد، با این حال انتظار می‌رفت با حضور فرهاد مجیدی در جمع آبی‌پوشان وضعیت مظاهری بهبود ‌یابد. این اتفاق رخ نداد و رشید در دوران فرهاد هم نیمکت‌نشین شد.

در پایان فصل هم مظاهری قراردادش را به‌ طور یکطرفه فسخ کرد تا این‌ طور به نظر برسد که دوران حضور او در استقلال پایان یافته است. با این حال به شکلی عجیب قرارداد رشید تمدید شد تا او یک نیم‌فصل سکونشین شود. سرانجام جدایی این بازیکن در زمستان قطعی شد و او به سپاهان پیوست. با این اوصاف کمتر کسی انتظار داشت رشید در نخستین بازی‌اش با پیراهن طلایی‌پوشان، تیم سابقش را طعنه‌باران کند. پس از مسابقه سپاهان و نفت مسجدسلیمان، ویدئویی منتشر شد از آقای مظاهری که در میکسدزون ورزشگاه نقش جهان، سرخوشانه از نمایش فنی و تاکتیکی سپاهان ابراز رضایت می‌کند. مظاهری می‌گفت بعد از سال‌ها در تیمی حضور پیدا کرده که به معنای واقعی کلمه فوتبال بازی می‌کند و عملکرد فنی و تاکتیکی آن، باعث لذت می‌شود. بیش از حد واضح بود که منظور مظاهری چیست!

ویدئوی اظهارات رشید، بازتاب خیلی زیادی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی پیدا کرد. طبیعی بود که بسیاری از هواداران استقلال از این موضوع ناراحت شده باشند؛ مخصوصا با توجه به این که مظاهری یک نیم‌فصل تقریبا بابت «هیچ» از این باشگاه دستمزد گرفت. در دنیای حرفه‌ای، بازیکنان حتی بعد از گلزنی به تیم‌های سابق‌شان هم احتیاط می‌کنند که با خوشحالی بیش از حد، کسی را نرنجانند. رسانه‌های اروپایی عقیده دارند تنها دلیل زین‌الدین زیدان برای نپذیرفتن پیشنهاد هدایت پاری‌سن‌ژرمن در میانه‌های فصل، تقابل این تیم با رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا بود. در حقیقت زیزو نمی‌خواست به این سرعت رودرروی رئال قرار بگیرد. همه اینها را گفتیم تا یادآوری کنیم حرف‌های مظاهری بیش از حد ناخوشایند بوده و استوری توجیه‌آمیز او هم نتوانست کسی را قانع کند. این داستان‌ها می‌آیند و می‌روند اما تنها یک نتیجه برای هواداران منطقی‌تر فوتبال دارند: این که خیلی نباید ادعای تعصب و دلدادگی آدم‌ها را باور کرد. مظاهری دوران عضویتش در استقلال به دفعات دم از علاقه‌اش به این تیم می‌زد و عبارت «استقلال بزرگ» از زبانش نمی‌افتاد اما به این سرعت تغییر رویه داد. نه این که فوتبالیست متعصب و وفادار نداشته باشیم. حتما داریم، اما خیلی از آنها به فوتبال فقط به چشم یک بیزینس نگاه می‌کنند. بنابراین خیلی هم خودتان را درگیر شعارها، ژست‌ها و قلب‌های آبی و قرمزشان نکنید.»

انتهای پیام

منبع : ایسنا