به گزارش خبرنگار مهر، مهدی ولی پور ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه گفت: کشور ما همیشه از حوادث و بالای طبیعی آسیب دیده و حداقل ۱.۴ حوادث نسبت به سال گذشته افزایش و نسبت آسیب دیدگان نیز ۲.۵ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: طی ۴۰ سال گذشته بیش از ۳ میلیارد نفر در جهان متأثر از حوادث بودند و بیش از ۳ میلیون نفر هم جان خود را از دست داده‌اند. ۴۶ درصد حوادث نیز در مناطق آسیایی رخ داده و ۵ درصد هم در کشور ما به وقوع پیوسته است.

ولی پور بیان کرد: در حال حاضر رویکردها به سمت تاب آوری در حرکت می‌کند در همین راستا هلال احمر نیز با توسعه خانه‌های هلال، آموزش‌های اولیه و شناساندن حوادث در حال تحقق این هدف است.

رئیس سازمان امداد و نجات بیان کرد: خبرنگاران و رسانه‌ها یکی از ستون‌های و عوامل تحقق این هدف و افزایش شناخت و آگاهی مردم نسبت به حوادث و افزایش تاب آوری هستند.

ولی پور بیان کرد: بیش از ۹۵ درصد کشور ما بر روی خط گسل‌ها، رأس زمین لرزه و نقاط حادثه خیز است و می‌طلبد که آمادگی ما بیش از پیش افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: براساس برآوردها، ۱۹ هزار میلیارد تومان باید در راستای تأمین تجهیزات در حوزه امداد و نجات هزینه شود تا به نقطه مطلوب برسیم.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر اظهار داشت: در حال حاضر در وضعیت خوبی هستیم و مشکل خاصی نداریم در صورت نیاز نیز از کمک دیگر دستگاه‌ها استفاده می‌کنیم اما امداد و نجات برای تجهیز کامل خود برای پاسخ گویی به حوادث نیاز به این میزان اعتبار دارد.

ولی پور خاطرنشان کرد: امیدوارم با عنایت مسئولین در دوره جدید این موارد محقق شود و بتوانیم به خوبی به مردم خدمت‌رسانی کنیم.