به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو ارمنستان، نیروهای جمهوری آذربایجان روز شنبه به سوی نیروهای ارتش ارمنستان آتش گشودند.

این خبر را وزارت دفاع ارمنستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد و گفت: اواسط روز شنبه یگان‌های ارتش جمهوری آذربایجان به مواضع نیروهای ارمنستان واقع در منطقه «گغارکونیک» در خط تماس نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان تیراندازی کردند که نیروهای ارمنستان نیز در واکنش به اقدام طرف مقابل، به سوی مواضع نیروهای جمهوری آذربایجان شلیک کردند.

در بیانیه وزارت دفاع ارمنستان گفته شده که در جریان این تبادل آتش نیروهای ارمنستان تلفاتی نداشته اند.

چند روز پیش از این، وزارت خارجه جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت آنچه «روز پیروزی در جنگ قره باغ» خواند، از آمادگی برای عادی سازی روابط باکو و ایروان خبر داد و در همین راستا، اجرایی شدن توافق سه جانبه قره باغ را امری مهم تلقی کرد.

بر اساس این گزارش، در بیانیه وزارت خارجه جمهوری آذربایجان آمده است: اساس چشم انداز بلندمدت آذربایجان تضمین صلح پایدار، توسعه و پیشرفت است. آذربایجان با حذف عامل اشغال اراضی خود، آماده عادی سازی روابط با ارمنستان بر اساس پایبندی دقیق به اصول حقوق بین الملل به ویژه حاکمیت، تمامیت ارضی و مصونیت مرزها است.

منبع : مهر