• امروز : سه شنبه - ۴ اردیبهشت - ۱۴۰۳

برنامه کاهش خطر حوادث و سوانح کلان شهر تهران تدوین می‌شود

  • 04 اسفند 1402 - 6:00
برنامه کاهش خطر حوادث و سوانح کلان شهر تهران تدوین می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، حامد یزدی مهر، عصر پنج شنبه با اشاره به بند پ ماده ۴ قانون مدیریت بحران کشور در خصوص برنامه استانی کاهش خطر حوادث و سوانح و آمادگی و پاسخ از برگزاری جلسه بررسی اسناد تکلیفی قانون مدیریت بحران کشور ویژه اسناد کلان شهر تهران خبر داد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: طبق قانون، مشارکت همه دستگاه‌های مسؤول موضوع ماده (۲) در تهیه و تدوین برنامه کاهش خطر حوادث و سوانح و آمادگی و پاسخ ضروری است و به همین منظور در جلسه مذکور از دستگاه‌ها خواستیم تا با تکیه بر شناخت مخاطرات، آسیب پذیری ها، ظرفیت‌ها و راهکارهای کاهش خطر استان تهران، مستندات مرتبط با حوادث و نقاط ضعف و قوت را احصا و برای تدوین این سند موارد را ارائه کنند.

یزدی مهر با اشاره به اینکه این برنامه عملیاتی و اجرایی بوده و به جزئیات می‌نگرد، افزود: در زمان وقوع بحران‌های احتمالی دستگاه‌ها با بهره گیری از سند آمادگی و پاسخ به هماهنگی بین سازمانی واقف بوده و برای پاسخ مؤثر به حوادث، به انجام وظایف می‌پردازند.

وی در ادامه با تاکید بر ارائه داده‌ها و مستندات از سوی دستگاه‌ها عنوان کرد: با تدوین سند کاهش خطر حوادث و سوانح مخاطرات اولویت بندی شده و با هدف افزایش تاب آوری آسیب پذیری‌های مناطق دسته بندی می‌شوند.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=53752

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.