به گزارش مهر، امیر سرتیپ دوم جمشید فولادی رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی نیروهای مسلح درباره برنامه‌های این نهاد در هفته دفاع مقدس اظهار داشت: همه ساله به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس، برنامه‌های متنوعی در سطح کشور برگزار می‌شود که امسال هم ابلاغ مربوط به اجرای این برنامه‌ها در بخش‌های مختلف صورت گرفته است. برنامه‌ها از صبح فردا (چهارشنبه) و همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس با برگزاری همایش کوهنوردی در ارتفاع کلکچال و حضور در تپه نورالشهدا آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین یک دوره مسابقه تنیس روی میز ویژه بازنشستگان و پیشکسوتان فردا انجام خواهد شد. همانطور که عنوان کردم، تمامی برنامه‌های هفته دفاع مقدس سراسری است و گزارش مربوط به اجرای این برنامه‌ها نیز باید از سوی نهادهای مربوطه ارائه شود.

رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی نیروهای مسلح افزود: روز پنجشنبه میثاق با شهدا است که مسئولان و افراد مختلف با حضور در مزار شهدا ضمن اهدای گل، با آرمان‌های شهیدان گرانقدر پیمان دوباره می‌بندند. همچنین در روز پنج‌شنبه مسابقات پنج‌گانه دریایی که مربوط به رقابت‌هیا جهانی سیزم است، در نوشهر انجام می‌شود. این رقابت‌ها به صورت آنلاین است و در پایان رقابت، فیلم مربوطه به سازمان جهانی ارسال خواهد شد تا در نهایت ، کشور برتر معرفی شود. قرار بود این رویداد به صورت حضوری باشد، اما به دلیل محدودیت‌های کرونایی به صورت آنلاین انجام خواهد شد.

امیر فولادی عنوان کرد: مسابقات دوومیدانی در همه پادگان‌های کشور برای سربازان عزیز، رقابت طناب‌زنی و دارت برای فرزندان کارکنان، مسابقات فضای مجازی برای خانواده‌ها، تیراندازی برای کارکنان پایور، کلاس‌های مربیگری آمادگی جسمانی و همچنین سنگنوردی از دیگر برنامه‌های مربوط به هفته دفاع مقدس خواهد بود. ضمن اینکه قرار است برنامه صعود به یکی از قله‌های مرتفع در هر استان نیز توسط نیروهای مسلح کشور به انجام برسد.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح روز ۵ مهر در پیاده‌روی نمادین اربعین که در شهرهای مختلف انجام خواهد شد، شرکت می‌کنند، تصریح کرد: یک همایش ورزش باستانی نیز داریم که با هماهنگی فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای اجرا می‌شود.

امیر فولادی در پایان گفت: آخرین برنامه مربوط به هفته دفاع مقدس، برگزاری مراسم «شب خاطره» به منظور تجلیل از پیشکسوتان این عرصه خواهد بود که زمان آن ۶ مهر در نظر گرفته شده است.