به گزارش خبرنگار مهر، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی دفاع مقدس که شامگاه سه‌شنبه ( ۶ مهر) در سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نزاجا برگزار شد، اظهار کرد: این نمایشگاه یادآور گوشه‌ای از جوانمردی، رشادت و دلاوری رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است که جا دارد از همه عزیزانی که در این عرصه زحمت کشیدند، قدردانی کنم.

وی با اشاره به اهداف احداث نمایشگاه دائمی دفاع مقدس در مجموعه سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نزاجا گفت: در ایجاد این مجموعه ۳ هدف مقدس را دنبال کردیم که زنده نگهداشتن نام شهدا در تاریخ و تبلور سیره شهدا در زندگی‌مان یکی از مهمترین اهداف ما در این رابطه محسوب می‌شود.

فرمانده نزاجا با بیان اینکه ایجاد نمایشگاه می‌تواند احیاکننده نام شهدا باشد، تصریح کرد: برپایی نمایشگاه دفاع مقدس کمترین و کوچکترین کاری است که ما می‌توانیم در قبال جانفشانی و ایثارگری شهدای عزیزمان انجام دهیم و از این طریق ذره‌ای از دِینی که بر گردنمان است را ادا کنیم.

امیر حیدری، یکی دیگر از اهداف ایجاد نمایشگاه‌های دفاع مقدس را جلوگیری از تحریف تاریخ و وقایع دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: در این نمایشگاه نیز مرکزیت با بخش اسناد است و قطعا اسناد دوران دفاع مقدس یکی از مراجع حقیقی دفاع مقدس است که می‌تواند در جلوگیری از تحریف دفاع مقدس مؤثر باشد.

وی با بیان اینکه از مهمترین حقایق جنگ ایستادگی و مقاومت رزمندگان اسلام در برابر دشمن بعثی است، افزود: کشورهای متعددی در دوران جنگ از رژیم بعثی حمایت کردند و در مقابل رزمندگان اسلام با اتکا به ایمان و اعتقاد به خدا با کمترین امکانات در برابر متجاوزان ایستادگی نمودند.

فرمانده نزاجا، رمز پیروزی در وران دفاع مقدس را وحدت و همدلی ملت و نیروهای مسلح عنوان کرد و گفت: همت، تلاش مضاعف، ایستادگی، پایمردی و از همه مهمتر تبعیت از ولایت‌فقیه ملت ما را در هشت سال نبرد نابرابر پیروز میدان کرد.

امیر حیدری با اشاره به اینکه برای دفاع مؤثر نیازمند بهره‌گیری از تجهیزات مناسب هستیم، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه نشان می‌دهد که جنگ تنها با کلاشینکف و «ژ۳» انجام نشده است و برای تکمیل چرخه دفاعی موثر نیازمند تانک، نفربر، انواع توپخانه، انواع بالگردها و جنگنده و سامانه‌های پدافندی و راداری و … هستیم.

فرمانده نزاجا با تأکید بر اینکه دفاع مقدس گنجینه بزرگ ملت ایران در طول تاریخ محسوب می‌شود، افزود: جوانان و نوجوانان باید به پدران خود ببالند که چنین افتخار بزرگی را در دوران دفاع مقدس رقم زدند.

منبع : مهر