به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «جیحون بایراموف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در سخنرانی در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک ضمن اشاره به تنش‌های نظامی اخیر کشورش با ارمنستان گفت: ارمنستان هنوز به صورت کامل از خاک جمهوری آذربایجان خارج نشده است و به فعالیت‌های نظامی خود و مین گذاری در مناطق مرزی ادامه می‌دهد.
وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در ادامه سخنانش افزود: ما به مقابله با هر گونه تهدید علیه اراضی خود پایبند هستیم و از ارمنستان می‌خواهیم تنش‌ها را متوقف کند و به اصل حسن همجواری احترام بگذارد.
بایراموف همچنین گفت: امیدواریم ارمنستان حسن نیت نشان دهد و در مذاکرات واقعی برای ساختن آینده‌ای بهتر برای نسل‌های هر دو کشور مشارکت کند.
این اظهارات وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در حالی است که نخست وزیر ارمنستان خروج فوری نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان از خاک این کشور را خواستار شد.
«نیکول پاشینیان» روز شنبه در دیدار با «شارل میشل» رئیس شورای اروپا در نیویورک بر لزوم خروج فوری نیروهای جمهوری آذربایجان از خاک ارمنستان تأکید کرد.
نخست‌وزیر ارمنستان در این دیدار، درگیری نظامی جمهوری آذربایجان علیه ارمنستان را مورد انتقاد قرار داد و گفت: این اقدام موجب اشغال سرزمین‌های ارمنستان از سوی (جمهوری) آذربایجان شده است.
دور جدید درگیری‌ها میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان هفته گذشته آغاز شد و به گفته نخست وزیر ارمنستان، در دور جدید درگیری‌ها حداقل ۱۰۵ سرباز ارمنی کشته شدند. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان نیز اعلام کرد که ۵۰ نظامی این کشور در این درگیری‌ها کشته شدند.