به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد جواد حاج علی اکبری صبح پنجشنبه در اجتماع بانوان فاطمی در رواق امام خمینی حرم مطهر رضوی اظهار کرد: بانوان انقلابی ما اما همزمان در عرصه‌های اجتماعی، علمی، فرهنگی، سیاسی، هنری و ورزشی با حفظ ارزشها، حیا و عفت نقش آفرین هستند و به برکت انقلاب اسلامی بانوان در همه حوزه‌ها صدرنشین هستند.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: در فتنه انگیزی اخیز نیز دشمنان به سراغ مساله زنان رفتند چون می‌دانند اگر پرچم هویت فاطمی همچنان برافراشته بماند پیامش نه فقط در ایران و منطقه بلکه در قاره‌های دور نیز شنیده می‌شود.
وی افزود: دشمن و استکبار، وقتی دیدند زنان در پرتو انقلاب اسلامی بیدار شدند، از این انقلاب ترسیدند و به فتنه گری متوسل شدند اما جامعه ما با این اغتشاشات، عقب نشینی نمی‌کند چون انقلاب اسلامی و جامعه ما راه خود را به سمت سعادت پیدا کرده است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج علی اکبری گفت: در اتفاقات اخیر در برخی خیابان‌ها مراسم روضه برپا شد و جوان مؤمن بسیجی که مسلح هم نبود در این میدان حضور یافت و زیر لگد و چاقوی عربده کشان جام شهادت را نوشید.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: انقلاب اسلامی با حضور بانوان شکل گرفت و در مصاف با جاهلیت جدید غربی بلندترین گام‌ها را برای اعتلای هویت بانوان برداشت.
وی افزود: امام راحل پرچم اعتلای هویتی بانوان و زنان را به دست گرفت و برافراشت چنان که پیامبر اکرم (ص) در عصر جاهلیت، پرچم اعتلای هویت شخصیت و عظمت زنان را به اهتزاز درآورد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج علی اکبری ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نیز ظلمات جاهلیت وجود داشت و زنان، قربانی جاهلیت مدرن و در حاشیه بودند و امکان نقش آفرینی نداشتند و با رواج افکار منحط و پوسیده ای حتی گاه به اسم دین و اسلام آنان را در کنج خانه‌ها قرار داده بودند.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: تحت عنوان فمینیسم نیز از زن به عنوان طعمه و متاع استفاده می‌کردند و زنان، مورد بزرگترین ستم‌ها قرار گرفتند و این در حالی است که وقتی زن مورد ظلم قرار بگیرد جامعه بشریت آسیب می‌بیند.
وی بیان کرد: در جاهلیت مدرن از بانوان به عنوان ابزار لذت جویی و همچنین تبلیغات استفاده می‌کردند و زن به عنوان کارگر ارزان مورد استثمار قرار گرفت و با تحقیر زن و گرفتن کرامت او جسم زن را بزک و جان او را زیر آوار نگاه‌های خطرناک زنده به گور کردند.