به گزارش مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی وزیر کشور با حضور در جمع خبرنگاران مستقر در وزارت کشور، گفت: خدا را شکر می‌کنم که این توفیق به من داده شد که بتوانم در این سنگر باشم، امانت بزرگی است این امانت را طوری حفاظت کنیم که مورد رضایت خداوند باشد.

وی با بیان اینکه در چارچوب‌های قانونی و ارزش‌های انقلابی با تمام توان در خدمت مردم خواهیم بود، تصریح کرد: در این شرایط بسیار مهم و حساس کشور عزیز و سربلندمان باید بتوانیم مطالبات مردم را به نحو مؤثری انجام دهیم.

وزیر کشور با تشریح این موضوع که طبیعتاً امروز قبل از هر چیزی رسیدگی به مطالبات مردمی در صدر توجهات قرار دارد، خاطر نشان کرد: در رابطه با مشکلاتی که مردم دارند باید مسائل را دنبال کنیم، طبیعتاً یکی از مسائل هم کرونا است قرارگاه‌های عملیاتی کرونا در وزارت کشور را جز موضوعات اولیه ما خواهد بود.

وحیدی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به دیگر دستورکارهای مهم پیش رو اشاره کرد و گفت: مسائل مرتبط با وزارت کشور از جمله استانداران، فرمانداران، شهرداران و بخشداران برای چگونگی کمک به معیشت مردم و رفع مشکلات شأن مورد توجه جدی قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص تحولات افغانستان هم بیان داشت: با توجه به مواردی که همگی مستحضر هستند، در افغانستان بعضی از مردم این کشور به مرزهای ما آمدند و با ترتیبی که انجام شد به خوبی ساماندهی شدند و همچنین با هماهنگی‌هایی که با مسئولین دولتی در افغانستان شده، بخشی از اینها برگشتند، بخشی هم بر خواهند گشت و هم‌اکنون مشکلی در مرزها وجود ندارد.

وزیر کشور اضافه کرد: طبیعتاً افغانستان یک همسایه مهم ما است و با گفتگوهای گروه‌ها و جریان‌های مختلف در غیاب امریکایی‌ها ناآرامی در منطقه نداریم و در این بستر جمهوری اسلامی ایران مثل همیشه حامی ملت بزرگ افغانستان است.