• امروز : یکشنبه - ۲۶ فروردین - ۱۴۰۳

ایران در سه رشته میزبان مسابقات نظامی ۲۰۲۱ است

  • 30 مرداد 1400 - 14:39
ایران در سه رشته میزبان مسابقات نظامی ۲۰۲۱ است

به گزارش مهر، امیر علیرضا شیخ معاون تربیت و آموزش ارتش در نشست خبری تشریح مسابقات بین‌المللی نظامی ۲۰۲۱ روسیه گفت: این مسابقات در چهار حوزه دریایی، هوایی، زمینی و پدافند برگزار می‌شود و در ۲۸ میدان و ۱۵ کشور، این مسابقات برگزار می‌شود که ما یکی از کشورهای میزبان هستیم که در سه رشته حدود ۳۹۰ نفر را میزبانی می‌کنیم.

وی یادآور شد: این مسابقات عرصه پاسخگویی تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها در برابر مسائل دفاعی روز است و به ما کمک می‌کند تا امکانات و توانمندی‌های خود را با این مسائل دفاعی به چالش بکشیم.

معاون تربیت و آموزش ارتش اظهار داشت: از جمله آورده‌های آموزشی این مسابقات این بوده که به احیای استانداردهای تاکتیکی و عملیاتی انجامید و آوردگاهی برای محک زدن رزمندگان ما بوده است.

امیر شیخ با بیان اینکه فردا افتتاحیه این مسابقات در اصفهان برگزار می‌شود، گفت: فردا افتتاحیه این مسابقات در رشته اربابان سلاح برگزار می‌شود و همچنین در شهر کنارک نیز میزبانی چهار کشور را بر عهده داریم که فردا آغاز عملیات غواصی در زیر دریا را برگزار خواهیم کرد. همچنین جام دریا که مسابقات ناوشکن‌ها است در دریای خزر برگزار می‌شود و میزبان چهار کشور در آن رشته هستیم.

وی گفت: در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی با توجه به آنچه از سوی کشور میزبان یعنی روسیه و نیز آنچه از سوی وزارت بهداشت کشور مطرح می‌شود را اجرا می‌کنیم. هر میهمانی باید ۷۲ ساعت در قرنطینه باشد. همه عناصر مجری و حاضر در این مسابقات واکسینه شده‌اند.

معاون تربیت و آموزش ارتش یادآور شد: ما از کشوری به صورت مستقل دعوت به عمل نمی‌آوریم، بلکه در سایت مسابقات عنوان تمامی رشته‌ها موجود است که هر کشوری برای هر رشته‌ای اعلام آمادگی کند ما وظیفه داریم برای آن کشور کارت دعوت صادر کنیم.

امیر شیخ در پایان با بیان اینکه امیدواریم در سال‌های آتی به عنوان قطب برگزاری این مسابقات در منطقه باشیم، گفت: اختتامیه مسابقات این دوره نیز در روزهای ۱۵ و ۱۶ شهریور برگزار خواهد شد

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=2869

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.