به گزارش خبرنگار مهر، فصل جاری مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه های کشور پس از یک هفته وقفه، از فردا با آغاز دیدارهای مرحله نیمه نهایی از سر گرفته می شود.

شهرداری گرگان، شیمیدر قم، نظم آوران سیرجان و ذوب آهن اصفهان برگزار کننده دیدارهای این مرحله از مسابقات هستند، مرحله ای که با رقابت نمایندگان قم و گرگان آغاز می شود و طی حداکثر ۱۰ دیدار پیگیری خواهد شد.

شیمیدر قم و شهرداری گرگان فردا در حالی برای برگزاری اولین دیدار نیمه نهایی رو در روی هم قرار می گیرند که طی مراحل مقدماتی و پلی آف این فصل هیچ رویارویی هم یکدیگر نداشتند، با این اوصاف دیدار فردا دو تیم اولین رقابت آنها در این فصل به حساب می آید و این یعنی اولین دوئل سرمربی پیشین و مربی فعلی تیم ملی در این فصل از رقابت ها.

آخرین تقابل دو تیم شیمیدر قم و شهرداری گرگان مربوط به مرحله نیمه نهایی فصل گذشته مسابقات می شود که طی آن شاگردان مهران شاهین طبع در تیم شهرداری گرگان صاحب برتری شدند و در نهایت هم با صعود به فینال، قهرمانی مسابقات را از آن خود کردند.

اینبار اما شاهین طبع هدایت شیمیدر را بر عهده دارد و این تیم را به عنوان یک مدعی وارد مرحله نیمه نهایی کرده است. شاهین طبع برای اینکه شیمیدر را بر خلاف سال گذشته از مرحله نیمه نهایی عبور دهد و فینالیست کند باید تیمی را از پیش رو بردارد که خود، آن را سال گذشته قهرمان کرد.

شهرداری گرگان امسال با هدایت مهران حاتمی وارد مسابقات شد و به عنوان مدافع عنوان قهرمانی فعلا تا مرحله نیمه نهایی پیش آمده است. گرگانی ها می توانند برای دومین سال متوالی فینالیست شوند اگر طی حداکثر پنج دیدار بتوانند مقابل مربی که سال قبل آنها را قهرمان کرد، خودی نشان دهند.

دیدارهای مرحله نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال به صورت ۳ از ۵ برگزار می شود.

برنامه دیدارهای این مرحله که بعد از ماه ها با حضور تماشاگران برگزار خواهد شد، به این شرح است:

دیدارهای اول مرحله نیمه نهایی

پنجشنبه ۱۸ فروردین ماه
* شیمیدر قم – شهرداری گرگان

جمعه ۱۹ فروردین ماه
ذوب آهن اصفهان – نظم آوران سیرجان

دیدارهای دوم مرحله نیمه نهایی

شنبه ۲۰ فروردین ماه
* شهرداری گرگان – شیمیدر قم

یکشنبنه ۲۱ فروردین ماه
* نظم آوران سیرجان – ذوب آهن اصفهان

دیدارهای سوم مرحله نیمه نهایی

دوشنبه ۲۳ فروردین ماه
* شیمیدر قم – شهرداری گرگان

سه شنبه ۲۴ فرودین ماه
* ذوب آهن اصفهان – نظم آوران سیرجان

دیدارهای چهارم مرحله نیمه نهایی(در صورت نیاز)

چهارشنبه ۲۵ فروردین ماه
* شهرداری گرگان – شیمیدر قم

پنجشنبه ۲۶ فروردین ماه
* نظم آوران سیرجان – ذوب آهن اصفهان

دیدارهای پنجم مرحله نیمه نهایی (در صورت نیاز)

جمعه ۲۷ فروردین ماه
* شیمیدر قم – شهرداری قم

شنبه ۲۸ فروردین ماه
۸ ذوب آهن اصفهان – نظم آوران سیرجان

منبع : مهر