به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، بیست و هفتمین کنگره تفیسا (فدراسیون جهانی ورزش برای همه) که به علت شیوع ویروس کرونا به سال ۲۰۲۲ موکول شده بود به میزبانی شهر پورتوروژ اسلوونی برگزار شد.

در این کنگره بیش از ۳۰۰ شرکت کننده از ۵۲ کشور جهان حضور داشتند که افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی، ایمان متقیان نژاد نایب رئیس فدراسیون و خانم میترا روحی عضو سابق هیأت رئیسه تفیسا به نمایندگی از ایران حضور داشتند.

این کنگره در حالی با شعار «ورزش همگانی در جهان در حال تغییر» برگزار شد که مصادف با گرامیداشت سی اُمین سال تأسیس تفیسا بود.

برگزاری جلسات منطقه‌ای با نمایندگان قاره‌ها، بحث و تبادل نظر گروه‌ها و کمیته‌های تخصصی با محوریت ورزش همگانی، اهدا جوایز یادبود تفیسا، سخنرانی مقامات و مسئولان فدراسیون جهانی، انتخاب رئیس و هیأت رئیسه جدید و بازدید میدانی و برگزاری مراسم اختتامیه از مهمترین محورهای کنگره بیست و هفتم بود که در طول چهار روز برگزار شد.

افشین ملایی در این کنگره با تعدادی از رؤسای فدراسیون‌های کشورهای مختلف پیرامون نحوه توسعه و گسترش بیشتر ورزش همگانی بین مردم گفتگو و تبادل نظر کرد. همچنین وی برای انجام برنامه‌های مشترک در راستای توسعه ورزش همگانی با مقامات و مسئولان سایر کشورها رایزنی و تفاهم نامه‌هایی امضا کرد.

در حاشیه برگزاری این کنگره و طی حکمی از سوی پرفسور «سریل کرانچیک»، افشین ملایی به عنوان عضو جامعه صلح و دوستی ایران – اسلوونی معرفی شد تا از دانش و تجربیات رئیس فدراسیون ایران در حوزه ورزش همگانی استفاده شود.

بیست و هشتمین کنگره تفیسا سال آینده در دوسلدورف آلمان برگزار خواهد شد.

منبع : مهر