به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، عباس آقا کوچکی سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران بعد از پایان مسابقه با تیم آمریکا گفت: این بازی بهتر بودیم و ظاهراً استرس بچه‌ها نسبت با بازی قبل کمتر شده بود. این بازی نسبت به بازی قبل حریف سخت‌تری داشتیم اما بازی بهتری را انجام دادیم. هر چند که شکست خوردیم.

آقاکوچکی با اشاره به شکست در بازی با استرالیا ادامه داد: واقعاً اعتقاد دارم که استرالیا خیلی کار کرده و تیم بسیار خوبی بود اما کمی در شروع تیم هیجانی کار کرد ولی فیلم بازی با استرالیا را بازبینی کردیم و سعی کردیم که برای این مسابقه تسلط بیشتری داشته باشیم. در مسابقه قبل ۱۵ امتیاز را زیر سبد از دست دادیم که این هم دلیل فنی دارد و هم دلیل سخت افزاری.

او در پاسخ به این سئوال که تا چه اندازه تیم ایران شانس صعود دارد؟ گفت: برای رسیدن به مرحله بعد خیلی روی بازی با استرالیا و آلمان حساب کرده بودیم اما امروز آلمان با غلبه بر انگلیس و شکستی که ما از استرالیا پذیرفتیم، عملاً شانسی برای صعود نداریم اما واقعیت بسکتبال با ویلچر هم همین است. ما با قهرمان پارالمپیک بازی کردیم و با قهرمان جام جهانی مسابقه داریم. ضمن اینکه جوانگرایی کردیم و این موضوع مهمی است.