به گزارش خبرنگار مهر، پس از برگزاری رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی کشور و انتخابی جام تختی که جزو مراحل چرخه انتخابی تیم ملی محسوب می‌شد، نوبت به مسابقات جام تختی رسید تا مدعیان تیم ملی بار دیگر ضمن حضور در این تورنمنت بین المللی، همچنان در چرخه انتخابی تیم ملی باقی بمانند. مسابقاتی که به عنوان مرحله سوم چرخه انتخابی تیم ملی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا (مغولستان)، بازی‌های آسیایی (چین) و رقابت‌های جهانی (صربستان) نیز محسوب می‌شود.

طبق برنامه قرار است رقابتهای کشتی فرنگی جام تختی طی روزهای ۳ تا ۶ اسفند ماه در اهواز برگزار شود که نخستین اردوی آماده سازی تیم ملی هم بعد از این مسابقات برپا خواهد شد.

آخرین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان به قبل از رقابتهای جهانی ۲۰۲۱ نروژ باز می‌گردد که حالا با توجه به تعامل محمد بنا و حمید باوفا به عنوان سرمربیان تیم ملی بزرگسالان و جوانان، نخستین اردوی فرنگی کاران قرار است بطور مشترک برگزار شود.

البته گفته می‌شود برگزاری این اردوی مشترک، مشروط به عدم تداخل برنامه‌های این دو تیم برپا خواهد شد که تاکنون هیچ بحثی راجع به لغو این تمرینات مشترک مطرح نشده است.

برنامه کامل چهل و دومین دوره رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی به شرح زیر است:

چهارشنبه ۴ اسفندماه:
صبح: مسابقات مقدماتی اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم
عصر: ادامه مسابقات مقدماتی اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم تا مشخص شدن فینالیست‌ها

پنجشنبه ۵ اسفندماه:
صبح: مسابقات شانس مجدد مسابقات مقدماتی اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم
صبح: مسابقات مقدماتی اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم
عصر: ادامه مسابقات مقدماتی اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم تا مشخص شدند فینالیست‌ها
عصر: مسابقات رده بندی و فینال اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم

جمعه ۶ اسفندماه:
صبح: مسابقات شانس مجدد اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم
عصر: مسابقات رده بندی و فینال اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم

وزن کشی این مسابقات طبق قوانین اتحادیه جهانی صبح روز مسابقات برگزار و مراسم وزن کشی مجدد برای نفرات راه یافته به مرحله فینال و رده بندی و شانس مجدد نیز صبح روز دوم مسابقات همان اوزان برگزار می‌شود. بر اساس چرخه انتخابی تیم ملی این رقابت‌ها با یک کیلوگرم ارفاق وزن برای کشتی گیران داخلی برگزار می‌شود.

مدعیان رقابت‌های جام تختی در حالی به مصاف هم می‌روند که محمد بنا سرمربی تیم ملی با حضور در شهر اهواز از نزدیک شاهد مبارزات آنها خواهد بود.

منبع : مهر