به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم «عمار»، دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم «عمار»، هیات داوران بخش‌های «نماهنگ»، «پویانمایی»، «فیلم ما»، «برنامه تلویزیونی، کلیپ و موشن‌گرافیک» و «فیلمنامه» سیزدهمین دوره این جشنواره را معرفی کرد.
فیلمنامه:
هوشنگ توکلی، احمد شاکری، امین صدیقی، جمال یزدانی، محمد ساسان
پویانمایی:
رقیه فاضل، مجید اسماعیلی، محمد سرشار
فیلم ما:
مریم حسن‌نیا، هاجر صفائیه، مهدی عشقی، محمد نیکدل، سهیل حاجی‌پور
تولیدات تلویزیونی:
سیدرسول منفرد، سیدمحمدحسین هاشمی گلپایگانی، مجید اکبرشاهی، محمد لسانی، آسیه زارعی
نماهنگ:
هادی آرزم، امیر داسارگر، محسن صفایی فرد
نامزدهای بخش مسابقه افتتاحیه جشنواره «عمار» معرفی شدند
نامزدهای دریافت جایزه ۵ بخش این دوره جشنواره اعلام شد که اسامی اعلام شده، به شرح زیر است:
هیات داوران سیزدهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» در بخش فیلمنامه آثار «سوفار» به نویسندگی حمید رسول‌پور، «کبدی» به نویسندگی محمد صبوحی، «صاد شین» به نویسندگی راحله پاشایی و محسن راست‌خانه، «چهار زبر» به نویسندگی طاهره ولی‌پور، «tx۵۰» به نویسندگی محمدعلی شیروانی، «محمد تورات کارگردان» به نویسندگی مهدی عزیزاللهی، «زن، زندگی، شهادت» به نویسندگی مجید فراهانی را به عنوان نامزدهای کسب عنوان برگزیده جشنواره «عمار» معرفی کردند.
هیات داوران این جشنواره در بخش «تولیدات تلویزیونی» آثار «دی‌بی‌سی» به تهیه کنندگی حمیدرضا مهدی‌پور، «دورت بگردم ایران» به تهیه کنندگی حسن حبیب‌زاده، «سندباد» به تهیه کنندگی محسن حاج‌کرمی، «مامان‌ها» به تهیه کنندگی سیدمجتبی حسینی، «مستند مسابقه سه میم» به تهیه کنندگی فاطمه باقری، «مهمات ۲» سیداحمد موسویان و «جان و تن» به تهیه کنندگی مهدی مستوفی را به عنوان کاندیدای دریافت جایزه معرفی کرده است.
در بخش «تلویزیون اینترنتی»، هیات داوران آثار «درآمد دلاری با صابون» به کارگردانی فاطمه عابدزاده، «ایران کو!؟» به کارگردانی امیرمحمد باقریانی، «یاغی» به کارگردانی مصطفی صاحبی، «تاریخچه» به کارگردانی رضا ایروانی الداغی و مهدی کوراوغلی را به عنوان نامزدهای دریافت جایزه اعلام کردند.
همچنین در بخش «کلیپ و آیتم تلویزیونی»، داوران این جشنواره آثار «مازرونی پهلوون» به کارگردانی فرحبخش فرهیدنیا، «دام زنده موجود نیست» ساخته مسعود کارگر، «گرفتار تو» تولید شده توسط احسان سنائی‌راد و «دلدادگان» به کارگردانی امید مدحج را به عنوان نامزدهای کسب عنوان برگزیده جشنواره «عمار» معرفی کردند.
در بخش «گزارش خبری»، آثار «کافی متادون» اثر هدی زاهدی، «خانه‌های چراغ خاموش» اثر هدی زاهدی، «ایستگاه شهادت» اثر فاطمه آقامحمدی، «پسماندهای صنعتی که جان می‌گیرند» اثر زهره بیادی از طرف داوران این جشنواره به عنوان نامزدهای دریافت جایزه اعلام شدند.
همچنین در بخش «موشن‌گرافیک»، داوران این جشنواره آثار «نفتی نشی» به کارگردانی محسن رسولی، «شمال تا جنوب» ساخته احسان سنائی‌راد، «قیام واژه‌ها» تولید شده توسط سعید فتاحی و «چرا واکسن آمریکایی خطرناک است» به کارگردانی حمید خدابخشی را به عنوان نامزدهای کسب عنوان برگزیده جشنواره عمار معرفی کردند.
هیات داوران سیزدهمین دوره جشنواره «عمار» در بخش «فیلم ما» آثار «قهرمان من» به کارگردانی سیدحسین هاشمی‌نژاد، «عمو سردار» ساخته محراب عبدالله‌زاده، «خاطره» تولید شده توسط سجاد اربابی، «بانوان جهادی» به کارگردانی حسن سهرابی، «مدرسه جنگ‌زدگی» ساخته کامیاب مرادی، «زمین پاک» ساخته منصور مهدی‌زاده و «برای آرتین» ساخته سپیده شراهی را به عنوان نامزدهای دریافت جایزه اعلام کردند.
در بخش «پویانمایی» داوران این جشنواره آثار «لوپتو» (تهیه کننده اجرایی: فرهاد امین‌زاده) و «قلعه ماهیان» (امیر کساوندی) و در بخش «پویانمایی کوتاه»، آثار «الک» (ریحانه خوشنویس)، «نامه‌ای به آرتین» (معصومه عرب‌خانی) و «ماه همدلی» (محمد سیدجوادی) و در بخش «سریال» شهدای مدافع وطن (محمدحسین فرمانی)، روایت ستاره‌ها (سیدمحمد پیشنمازی)، قصه‌های آفتابگردون (حجت غیب‌الله‌زاده)، قند پهلو (اسماعیل فضلی‌زاده) را به عنوان نامزدهای کسب عنوان برگزیده جشنواره «عمار» معرفی کردند.
همچنین در بخش «نماهنگ» آثار «اعتراض دارم» ساخته احمد ذوالفقاری، «قول مادرانه» به کارگردانی محمدعلی یزدانی، «مسافران خورشید» تولید شده توسط علی ملاقلی‌پور و «درمانا» به کارگردانی داوود احمدی، «شاهچراغ» ساخته محمد ابراهیمی‌فر، «علیک‌السلام» ساخته هاشم دارمی «ترکمن من» ساختهشده توسط محمود کُر و «go to home » به کارگردانی محمدامین افشاری را به عنوان نامزدهای دریافت جایزه اعلام کردند.
آثار بخش مسابقه مستند و فیلم داستانی سیزدهمین دوره جشنواره مردمی فیلم «عمار»
دبیرخانه سیزدهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» نامزدهای بخش‌های «مستند» و «فیلم داستانی» را اعلام کرد.
برگزیدگان این بخش‌ها در اختتامیه این جشنواره، معرفی و تقدیر می‌شوند.
بخش مسابقه «مستند»
مستند – «تاریخ فرهنگی، اجتماعی و دفاع مقدس»
راننده- براتعلی اسدی و مهلا قاسمی / مسیر رستگاری- سید مهدی خیام‌الحسینی / خانه‌های نورانی- بابک مینایی / پهلوانان نمی‌میرند- سید رضا بطحایی / پولیتزر- مصطفی ملاحسینی اردکانی / ضیاءالدین- محمدرضا دهستانی / بالی ماشی- رامین مرتضایی / گلزار- غفور شهبازی / مدرسه‌ای در دوردست- سیدمحمدیوسف جلالی و حمیدرضا بهوندی / مانند علی – مهدیه نجفی و محدثه کارخانه / میان این روزها ایستاده‌ام- فرهاد درودگر / کهکشان- حامد پویان / هموطن- سیدمحمد محمدی‌سرشت / کونیکو یامامورا – کاظم دهقانی اشکذری / هنرمند واحد ۵ – محمدصالح حجت‌الاسلامی / دالگ، چم، جاده- روح‌الله اکبری
مستند- «حافظه ملی»
خواب زمستانی- یوسف جعفری / رژه بی‌سابقه- مرتضی احمدی / فرقان- مجید خادمی‌زاده / سفارت سیاه- رضوانه فتحی / دموکتاتور- محمدحسین محمدی واله / تابستان سرد- محمدعلی یزدان‌پرست / کابوس نیمه‌شب – علی عارضی / مرد شنی- حسین نظری / سه‌شنبه ۱۴ جولای- سیدمحمدجواد حسینی / حجت‌الاسلام – مجتبی راوش / تنها با خدا- ایمان گودرزی / بی‌پایان- محسن حامدی / تکیه‌گاه- داود جلیلی / وارونه‌خوانی حقیقت- میثم پوررشیدی / در سنگر خدمت- حمیدرضا معشوقی / فرزند فرهاد- محسن فراهانی /
مستند- «ملت قهرمان»
به نام پدر (دکتر مبین) – قربانعلی طاهرفر – فرزین ریحانی راد / دل‌نگران آهوها – ایمان ایزی و ابراهیم زرقانی / حاج آقا نظام- سید مجید طاهری / قصه‌های مجید- سید حمید موسوی / محدودیتی نیست- محمد نصیری / انسان‌سازان – مهدی رضایی / بی تو هرگز – مریم فرهنگ
مستند- «نقد درون‌گفتمانی»
بازمانده- علیرضا کرمی / هپکوتیزم- سعید ساروقی / چهارچرخ – محسن اسلام‌زاده و محمود عزیزی / صفر یک – مهدی انصاری / شهر بدون زندان- حمیدرضا زرگرانی / شاهدان عینی- داود مبصری / فریادهای سربی- سید علیرضا شریفی / نیوجرسی- علی زهیری / از رنجی که میبرم- عاطفه صبور / کاپ را کجاست؟ – مهدی انصاری / دنیای واقعی – سید محمدحسین حسینی
مستند- «نهضت جهانی مستضعفین»
پاییز پنجاه‌سالگی- محسن اسلام‌زاده / آقا مصطفی- سید ابراهیم بدرالدین / چشم ایرانی- ساسان فلاح‌فر / برای آزادی- مصطفی آقامحمدلو و فرهاد حاجی‌عباسی / حمزه- حسین پالیزدار و محمدمهدی فکریان / نبویون- احسان شادمانی / ردیه‌های تکفیر- علیرضا باغشنی / جان‌درد- محمد مصلحی / وداع با اسلحه- امیرحسین کاربخش راوری / رویای حاتم- حمید عبدالله‌زاده / آنها وجود دارند- حسین الهام / معلمی که سفیر شد- (م. فرج) صالحی
مستند جنگ اقتصادی و رویای ایرانی
باورهای بی غبار- محمدحسین ایزدی / کشتی افتخار- مسعود محمدی و محسن مقصودی / داروخانه ایران- مهدی فریدی / مردی با آرزوهای بزرگ- عباس وهاج / مادیون- مرتضی اسفندیاری / سورجان- یوسف حسن‌زاده / خراشاد- احمد نیک‌فرجام / شاید وقتی دیگر- حسین نوری / زریران- امیرحسین کشمیری
بخش ویژه: آرمانِ روح‌الله
به بهانه آزادی- مهدی نقویان / زن، زندگی، آزادی (اسم رمزی برای آشوب) – مهرداد یوسفی / نقاب‌دارها- محسن سلیم / پاییز حرم- علی خسروی / اسم رمز مهسا- جواد یقموری / فریدالدین- پیام ابراهیم‌پور / غیبت موجه- ستاره کوهکن و علی سرو / رادیکال شریف- محمدجواد علاء‌الدینی / خوبان عالم- امید مدحج و حمیدرضا بهوندی / برای بیرق- محمود شهبازی / موقعیت فرید- سهیل درویشی و امین گودرزی / سراب- معصومه هاشمی / آرشام- صادق زارع / خادم نور- سید محمدجواد جعفری / فرزند روح‌الله- محسن مقصودی و مهدی فریدی / آرمان ایران- محسن مقصودی و محمدحسین زارعی
بخش «داستانی»
داستانی کوتاه و تیزر فرهنگی
ارغوان- محمد پهلوان / اسماء- مصطفی آقامحمدلو / امتحان نهایی- مهدی نجفی / آزادی- امین گودرزی‌پور / شهردار- میلاد محمدی / به نام مادر- کمیل ارجمندی / جشن تولد- محمدنبی طالبی / خاطره بازی (بی اجازه) – سید مهدی کرباسی / خوش‌خبر- محمدصادق مبینی / شهیدانه زیستن ۲- سجاد معارفی / صلاحیت- محمد دیماسی / قرار- سید مجتبی طباطبایی / قهرمانان- محمد علیزاده فرد / کشتی‌های دایی ناصر- میلاد محمدی / مداربسته- سعید ولی‌زاده / من، آقبانو و لیست آرزوها- محمدحسین امانی همدانی / نانوا- امیر داسارگر / عباس- حسین ترک‌جوش / محافظ- محمدجواد موحد و محمدجواد شفاه / قبول باشه- سیدعلی میراللهی / قاسم‌آباد- محمد گنجی / حضور و غیاب- مهدی شاهسواری / حوض خون- محمد دیماسی / داغ نهان (جمع مستان) – سیدعلی میراللهی / گماشته- محمدصالح شاه‌آبادی / عدوالنفایات- (م. فرج) صالحی / نخ سوزن- محمد پایدار / یاوری- محمدصادق رمضانی مقدم / هزار جان گرامی (خواستگاری) – امیرحسین نوروزی / هزار جان گرامی (خادم) – امیرحسین نوروزی
داستانی بلند
بچه‌های دشت- اسماعیل مسعودی / روحینا- عبدالرضا صادقی جهانی / نگهبان- حمید بیات
سریال
قاضی- احمد شفیعی / تازه‌وارد– محمدجواد موحد
افتتاحیه سیزدهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» ۱۴ دی‌ در شیراز، حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) شاهچراغ برگزار می‌شود.
آثار جشنواره نیز از ۱۵ تا ۲۱ دی‌ در سینمافلسطین تهران به نمایش درمی‌آیند. همچنین همانند دوره پیشین، علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت عماریار AmmarYar.ir به صورت مجازی به تماشای آثار این دوره جشنواره بنشینند.
آیین اختتامیه جشنواره «عمار» نیز ۲۲ دی با تقدیر از برگزیدگان بخش‌های مسابقه «مستند» و «فیلم داستانی» برگزار می‌شود.