به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز سه شنبه قبل از آغاز رسمی دور جدید مذاکرات روسیه و اوکراین در استانبول، با دو هیئت مذاکره کننده دیدار و گفتگو کرد.

اردوغان در این دیدار به مذاکره کنندگان گفت: ما می‌دانیم که شما با مسائل پیچیده‌ای روبرو هستید. حل و فصل بحران، اساس صلحی را که ما به دنبال آن هستیم تشکیل خواهد داد. زمان مذاکره بین روسیه و اوکراین به منظور کسب نتایج ملموس فرا رسیده است.

وی تصریح کرد: مذاکرات بین مسکو و کی یف می‌تواند به دیدار رؤسای جمهور دو کشور کمک کند و ما می‌توانیم این نشست را میزبانی کنیم. آماده‌ایم تا در تسهیل کار تیم‌های مذاکره‌کننده اوکراین و روسیه مشارکت کنیم.

رئیس جمهور ترکیه تأکید کرد: هیچ طرفی در مذاکرات برای دستیابی به صلح عادلانه بازنده نخواهد بود ولی طولانی شدن نزاع روسیه- اوکراین به نفع هیچ کسی نیست.

اردوغان ادامه داد: ترکیه که شاهد فجایع بسیاری در منطقه خود بوده است، به دنبال تکرار نشدن آن در شمال دریای سیاه است.

وی اظهار داشت: ما در تمامی مجامع بین‌المللی با تضمین حقوق دو طرف (روسیه و اوکراین) و در نظر گرفتن حساسیت‌های آنها، منصفانه برخورد کرده‌ایم.

اردوغان: زمان دستیابی به نتایج ملموس فرا رسیده است

این اظهارات اردوغان در حالی است که دور جدید مذاکرات روسیه و اوکراین از لحظاتی پبش آغاز شده و دو هیئت مذاکره کننده وارد محل برگزاری مذاکرات در کاخ «دولماباغچه» استانبول شده اند.

منبع : مهر