به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسن قوسیان مقدم، دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: در راستای لبیک به سخنان و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه ویژه تمام نهادها بر مسئله کرونا، و همچنین دستورات رئیس جمهوری و رئیس جمعیت هلال احمرکشور، بیمارستان صحرایی در محل بیمارستان واسعه سبزوار به ظرفیت بستری ۳۰ نفر احداث شد.

وی افزود: پس از نخستین جلسه قرارگاه استانی ستاد کرونا در جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی و تصویب احداث بیمارستان صحرایی، تیم BHCU سبزوار امروز طی مدت سه ساعت این بیمارستان صحرایی را برپا کردند

قوسیان مقدم ادامه داد: هلال احمر استان خراسان رضوی از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون همراه دانشگاه های علوم پزشکی با تمام توان و ظرفیت در جهت مهار کووید ۱۹ فعالیت کرده است بطوریکه از بدو تولد ویروس کرونا علاوه بر مراکز غربالگری در سطح کلیه شعب دو مرکز هوایی و زمینی خراسان رضوی فردوگاه بین امللی شهید هاشمی نژاد و مرز دوغارون تایباد نسبت به غربالگری تب سنجی و تشخیص PCR به کلیه مسافران تا هم اکنون ارائه خدمت نموده است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به ۲۴ مرکز بانک امانات پزشکی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: تعداد ۱۶۵ دستگاه کپسول اکسیژن در بانک امانات هلال احمر شعب وجود دارد که ۵۵ دستگاه از این کپسول ها توسط مردم خیر و نوع دوست به هلال احمر اهدا شده است. همچنین ۴۱ دستگاه اکسیژن ساز نیز که مبلغ هردستگاه به ارزش ۲۰ میلیون تومان است، به بصورت امانی در کلیه شعب از بدو ورود منحوس کرونا تا کنون در اختیار متاثران ناشی از بیماری کرونا قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به اینکه داروخانه هلال احمر به عنوان یکی از مراکز اصلی تامین داروی کرونا در کشور است تا کنون به بیش از ۱۷۰ هزار نفر ارائه خدمت کرده است. بانک امانات پزشکی هلال احمر خراسان رضوی با ۳۶۵ قلم کالا از قبیل تشک مواج ویلچر مانومتر و … در خدمت بیماران کرونایی تا کنون بوده است.

قوسیان مقدم در پایان گفت: در حال رایزنی هستیم در صورت نیاز بیمارستان صحرایی در مشهد نیز راه اندازی شود.