به گزارش مهر، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی نیوز اعلام کرد که از هر ابزاری برای انتقال افراد مورد نظر این کشور به فرودگاه کابل استفاده خواهد کرد.

وزیر دفاع آمریکا در تلاش برای توجیه خروج غیرمسئولانه واشنگتن از کابل پس از ۲ دهه اشغالگری در این باره گفت: سقوط افغانستان خیلی فوری و طی ۱۱ روز روی داد. احدی پیش بینی نمی کرد که این رویداد در این مدت زمانی روی دهد.

«لوید آستین» در ادامه اضافه کرد که در صورتیکه ارزیابی های میدانی حاکی از آن باشد که عملیات خروج آمریکا از افغانستان تا پس از تاریخ ۳۱ آگوست (۹ شهریور ماه) به طول خواهد انجامید، به «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در این زمینه اطلاع رسانی می کند.

به گزارش مهر، با خروج اشرف غنی از افغانستان، ۱۵ آگوست (یکشنبه هفته گذشته) نیروهای طالبان وارد شهر کابل پایتخت افغانستان شده و قدرت را در این کشور به دست گرفتند.

پس از این رویداد، تعداد زیادی از مردم این کشور در تلاش برای خروج از افغانستان به فرودگاه بین المللی حامد کرزی هجوم آوردند. آخرین خبرها نیز در این باره حکایت از کشته شدن ۲۰ نفر در این فرودگاه دارد.