به گزارش ایسنا، تیم هندبال اشتادسازه مشهد قهرمان دو دوره از لیگ برتر زنان که حتی حامی تیم های ملی هندبال زنان و جوانان ایران نیز بود یکباره تصمیم به کناره گیری از لیگ برتر گرفته است. این تیم حتی در قرعه کشی لیگ برتر حضور داشت اما بعد از آن قصد کناره گیری دارد. البته هنوز مسئولان این تیم انصراف خود را به صورت کتبی به فدراسیون ارائه نکرده اند اما زمزمه های انحلال این باشگاه به گوش می رسد.

باشگاه اشتادسازه اول دی ۱۳۹۹ خود را حامی هندبال زنان معرفی کرده بود و با امضای تفاهم نامه ای قرار بود این تیم حامی رسمی تیم ملی هندبال جوانان دختر در رقابت های پیش رو از جمله مسابقات قهرمانی آسیا باشد. حتی قرار بود یک مربی خوشنام اروپایی را برای تیم ملی جوانان به خدمت بگیرد تا تمرینات از پایه به صورت اصولی پیش برود که هرگز میسر نشد.

در حال حاضر هنوز انصراف این تیم نهایی نشده است اما نشیمن شافعیان سرمربی فصل قبل تیم اشتادسازه در این خصوص به ایسنا گفت: تیم فعلا منحل شده است و تمرینی نداریم. من هم هنوز تیمی ندارم. همچنین چند تن از بازیکنان این تیم بعد از زمزمه های انحلال با کسب رضایتنامه از تیم جدا شده و به سایر تیم ها پیوسته‌اند.

حتی این تیم برای فصل جدید لیگ برتر با ۲ بازیکن اهل روسیه قرار داد امضا کرده بود. کاترینا میخایلوونا و یولیا تاران دو  بازیکن خارجی این تیم بودند که حتی از حضور این دو در اردوهای تیم ملی هندبال زنان ایران پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا اردن استفاده شد. اکنون باید دید با انحلال این تیم وضعیت این دو بازیکن خارجی چه خواهد شد.

حال باید دید در نهایت این تیم که خود را حامی زنان معرفی کرده بود چه خواهد کرد؟ آیا طبق تفاهم نامه خود با فدراسیون تا مسابقات قهرمانی دختران جوان آسیا (۲۳ بهمن تا ۲ اسفند در ازبکستان) حامی تیم ملی خواهد بود و یا اینکه با انحلالش هندبال زنان را در نیمه راه رها خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا