به گزارش ایسنا، تیم فوتبال استقلال این روزها در ترکیه به سر می‌برد و اردوی پیش فصل خود را در این کشور برگزار کرده است. آبی‌پوشان پایتخت تمرینات پرفشاری را برای آماده‌سازی در رقابت‌های لیگ برتر می‌گذراند. ریکاردو ساپینتو از زمانی که تیم را در اختیار گرفته است، تلاش کرده تا با در نظر گرفتن تمرینات متعدد، بازیکنان استقلال را تا شروع رقابت‌های لیگ برتر، به بهترین شکل ممکن آماده کند.

آبی‌پوشان در حال حاضر در ترکیه به سر می‌برند تا پیش از شروع مسابقات لیگ، یک اردو در خارج از کشور برگزار کرده باشند و پس از بازگشت به ایران خود را مهیای رقابت‌های لیگ برتر کنند.

استقلال تا اینجای کار ۲ بازی دوستانه برگزار کرده که یک تساوی و یک پیروزی حاصل کار آبی‌پوشان تهران بوده است. پیروزی استقلال مقابل تیم کاراگومروک ترکیه و مقابل شاگردان آندره‌آ پیرلو رقم خورده است.

برگزاری بازی‌های دوستانه و بالا رفتن کیفیت پیش فصل تیم‌ها، قبل از آغاز رقابت‌های لیگ برتر، دغدغه اصلی سرمربی‌ها بوده است ولی در استقلال برخی‌ مربی‌ها بوده‌اند که شاید پیش فصل خوبی را در بازی‌های دوستانه پشت سر گذاشتند اما در نهایت در بازی‌های اول خود در رقابـت‌های لیگ برتر، روزهای بدی را سپری کردند.

در این گزارش، به عملکرد پیش از فصل ۵ سرمربی اخیر تیم فوتبال استقلال در مقایسه با بازی‌های اولشان در رقابت‌های لیگ برتر می‌پردازیم؛ پیش‌فصل‌هایی که با فراز و نشیب‌های مختلفی همراه بوده و گاهی برخی سرمربی‌های استقلال را به جدایی کشانده است.

فرهاد مجیدی (فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰)

۳ بازی دوستانه: ۲ برد – یک تساوی

۳ بازی اول لیگ: ۳ پیروزی

محمود فکری (فصل ۱۴۰۰-۹۹)

۵ بازی دوستانه: ۴ پیروزی – یک تساوی

۵ بازی اول لیگ: ۲ پیروزی – ۲ تساوی – یک باخت

آندره آ استراماچونی (فصل ۹۹-۹۸)

۸ بازی دوستانه:‌ ۶ پیروزی – یک تساوی – یک باخت

۸ بازی اول لیگ: ۳ پیروزی – ۳ تساوی – ۲ باخت

وینفرد شفر (فصل ۹۸-۹۷)

۵ بازی دوستانه:‌ ۳ پیروزی – یک تساوی – یک باخت

۵ بازی اول لیگ: یک پیروزی – ۳ تساوی – یک باخت

علیرضا منصوریان فصل (فصل ۹۶-۹۵)

۵ بازی دوستانه: ۳ پیروزی – ۲ تساوی

۵ بازی اول لیگ: یک پیروزی – یک تساوی – ۳ باخت

علیرضا منصوریان پس از ناکامی در بازی‌های ابتدایی لیگ، از سرمربی‌گری استقلال کنار رفت و به جای او، وینفرد شفر، سرمربی آبی‌پوشان پایتخت شد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا