به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی ولی پور، در برنامه تلویزیونی افزود: علاوه بر ۶۰۰ پایگاه ثابتی که در طول سال و کشور به صورت فعال داریم، همکاران ما در ایام خاصی مانند زمستان با اجرای طرح ملی امداد و نجات در نقاطی که احتمال خطر بیشتری هست و ۱۱۰ نقطه کوهستانی و محورهای حادثه خیز و سایر مناطقی که احتمال خطر وجود دارد مستقر هستند.
وی گفت: ۱۳ هزار نفر در طرح امداد و نجات با استفاده از ۱۹ فروند بالگرد و ۱۵۰۰ خودروی امدادی، در طرح امداد و نجات تا آخر اسفند ماه در ۱۵۳۳ پایگاه و مرکز عملیاتی کشور حضور دارند.
ولی پور ادامه داد: بر اساس هشدارهایی که سازمان هواشناسی صادر می‌کند به استان‌های متأثر و استان‌های معین هشدار آماده باش اعلام می‌کنیم. تا ساعت ۶ صبح پنج شنبه ۹ استان درگیر شرایط برفی و بارانی بودند از جمله در استان‌های آذربایجان غربی، محورهای کوهستانی، زنجان، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، البرز و آذربایجان شرقی.
وی گفت: ۵۰۲ دستگاه خودروی گرفتار در برف در محورها رهاسازی شدند و به صد نفر نیز اسکان اضطراری داده شد. متأسفانه با آتش سوزی در مراتع و جنگل‌های استان مازندران و گلستان همراه بودیم و در استان‌هایی مانند بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد ۱۴ واحد منزل مسکونی از آب تخلیه شدند. ما تا روز ۲۰ اسفند شرایط آماده باش اعلام کردیم، همچنین تا ۱۵ خرداد سال ۱۴۰۲ و پس از آن نیز ممکن است با سیلاب مواجه شویم.