به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، عباس آقاکوچکی بعد از شکست ۸۱ بر ۳۹ تیمش مقابل استرالیا در اولین دیدار بازی‌هایپارالمپیک توکیو اظهار داشت: ما برای این بازی‌ها جوانگرایی و نسبت به پارالمپیک ریو هشت بازیکن را عوض کرده بودیم. از دست دادنمرتضی عابدی در لحظه اعزام به توکیو ضربه بزرگ فنی به تیم زد چرا که در بسکتبال با ویلچر بحث کلاس‌بندی است و به راحتینمی‌توان بازیکنی را جا به جا کرد که از این جهت ضعف بزرگی در تیم به وجود آمد.

وی ادامه داد: هر چقدر تلاش کردیم نتوانستیم جبران نبود بازیکنان مؤثرمان را بکنیم اما با هماهنگی و تمرینات غیبت آنها جبران خواهدشد. در این بازی بازیکنان بااسترس و اضطراب عمل کردند به همین خاطر ۱۶ تا ۱۷ زیرحلقه را گل نکردیم. این نشانه استرس است. هرچند در جریان بازی بازیکنانم هماهنگ‌تر عمل کردند. ان‌شاءالله از این تجربه برای بازی بعدی استفاده کنیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان خاطر نشان کرد: امیدوارم از این تجربه بهره لازم را ببریم و در دیدارهای آینده شوعخوبی داشته باشیم. بچه‌ها جوان بودند و تحت تأثیر نام استرالیا قرار گرفتند. ممکن بود که این امتیازات را از دست بدهیم، اما باخت بااین اختلاف را تصور نمی‌کردیم.

آقاکوچکی ادامه داد: در دو روز آینده هم بازی‌های سنگینیخواهیم داشت. امیدوارم بازیکنانم در آن دو بازی و دیدارهای بعدی خودشانرا نشان دهند. این سطح بسکتبال ما نبود. ما می توانیم بهتر از اینها بازی کنیم. قطعاً می‌توانیم در بازی‌های آینده جایگاه بسکتبال باویلچر ایران را نشان دهیم.

وی در پایان گفت: گروه سختی داریم. آلمان با سه امتیاز اختلاف به آمریکا باخته است. حریفان ما دیدارهای تدارکاتی زیادی داشته‌اند. بازی‌های سختی خواهیم داشت، اما تلاش مان را می‌کنیم که از پس آلمان و الجزایر بربیایم و از گروه مان صعود کنیم، اما قطعاً کاردشواری خواهیم داشت.