امین قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با یادآوری اینکه تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ماه‌های شلوغی را پشت سر گذاشته است گفت: به خاطر حضور متوالی در مسابقات قهرمانی آسیا، جهان، بازی‌های اسلامی و بعد از آن مسابقات سطح B اصفهان ماه‌های گذشته را مدام در اردو به سر بردیم. به همین دلیل فعلاً به ملی پوشان استراحت دادیم تا با توجه به برنامه پیش بینی شده برای اعزام‌ها، دور جدید تمرینات را آغاز کنیم.
وی تصریح کرد: بر اساس تقویم مصوب فدراسیون جهانی شمشیربازی تا پایان فروردین ماه سال آینده باید در ۶ رویداد بین المللی شرکت کنیم. این رویدادها از آبان ماه آغاز می‌شود و به صورت ماهیانه و متوالی دنبال خواهد شد. از آنجایی که سال بعد رقابت‌های انتخابی المپیک را داریم حضور در هر یک از این میادین به جهت تأثیری که روی رنکینگ انفرادی و تیمی دارد، از اهمیت زیادی برایمان برخوردار است.
به گفته قربانی مسابقات کلاس A الجزایر اولین رویدادی است که تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر باید در آن شرکت کند. این رقابت آبان ماه برگزار می‌شود. بعد از آن به ترتیب مسابقات گرندپری فرانسه (آذرماه)، یک دوره جام جهانی (دی ماه- محل برگزاری مشخص نیست)، جام جهانی لهستان (بهمن ماه)، جام جهانی ایتالیا (اسفندماه) و جام جهانی مجارستان (فروردین ماه) در برنامه ملی پوشان برای اعزام قرار دارد.

سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر تاکید کرد: اینها رویدادهایی است که همه ساله در تقویم فدراسیون جهانی قرار می‌گیرد و ایران هم همیشه نماینده اعزام به آن داشته است. برای دوره جدید این رقابت‌ها هم برنامه داریم بخصوص که از حضور در آنها می‌توانیم به عنوان فرصتی برای آماده سازی بهتر تیم جهت شرکت در انتخابی‌های المپیک استفاده کنیم.
وی با تاکید بر اینکه هیچیک از این اعزام‌ها نباید از برنامه تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر حذف شود خاطرنشان کرد: جبران غیبت در هر یکی از این میادین می‌تواند برای شمشیربازی ایران تبعات داشته باشد چون تمام کشورها به شدت پیگیری تقویم فدراسیون جهانی هستند تا از هر فرصتی برای ارتقای رنکینگ استفاده کنند.
قربانی با اشاره به مسائل مالی و بودجه مورد نیاز برای اعزام‌های پیش بینی شده تصریح کرد: اگر شمشیربازی اسلحه سابر طی سالهای گذشته خوش درخشید و خود را در سطح جهان مطرح کرد به خاطر حضور مستمر در میادین مختلف بود و اینکه دغدغه مالی بابت آنها نداشت. بنابراین این انتظار وجود دارد که همچون گذشته مسئولان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش نگاه ویژه به این رشته داشته باشند و از نظر مالی حمایت لازم را ارائه دهند.
سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر تاکید کرد: سال آینده بازی‌های آسیایی را در پیش داریم و همزمان باید در رقابت‌های انتخابی المپیک هم شرکت کنیم. این شرایط می‌طلب بودجه ویژه برای شمشیربازی در نظر گرفته شود تا ما بتوانیم بدون دغدغه در میادین حاضر شویم و به مسیر موفقیت قبل ادامه دهیم.