سرهنگ علیرضا ابوطالبی در گفتگو با خبرنگار مهر، از وقوع یک فقره آتش سوزی در سطح مراتع ییلاقی کجین دشت در شمال دامغان خبر داد و بیان کرد: این آتش سوزی صبح چهارشنبه به وقوع پیوست و برای مهار آتش سوزی در منطقه ییلاقی نیروهای امدادی اعم از یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان به همراه تجهیزات و امکانات و یک دستگاه خودرو آتش نشانی از شهرداری کلاته رودبار و عوامل نیروهای آتش نشانی و نیروهای مردمی به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: در پی وقوع این آتش سوزی گونه‌های گیاهی شامل درمنه، گون، اسپرس و گندمیان و تعدادی درخت جنگلی ارس به میزان پنج هکتار دچار حریق شد که مهار آن با حضور نیروهای امدادی در منطقه ادامه دارد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان سمنان با بیان اینکه ۵۴۳ هزار هکتار سطح مراتع دامغان است که از این میزان، هفت هزار و ۹۴۴ هکتار مراتع کجین دشت در منطقه شمالی شهرستان تشکیل می‌دهد، ابراز کرد: میزان خسارت و علت آتش سوزی پس از اطفا حریق اعلام می‌شود.

ابوطالبی با تاکید بر حفاظت و پاسداری از عرصه‌های وظیفه همگانی است، گفت: هم استانی‌ها می‌توانند وقوع هرگونه آتش سوزی یا تخریب عرصه‌های منابع طبیعی در سطح استان را با شماره ۱۵۰۴ گزارش کنند.