به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی مرادی‌پور با اشاره به گزارش عملیات امداد و نجات در ۷۲ ساعت گذشته، گفت: در مدت یادشده و با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر در سراسر کشور ۳۲۲ مورد مأموریت امداد و نجات برای نجات جان هموطنان آسیب دیده و متأثر از انواع حوادث در سراسر کشور انجام شد.
وی افزود: با اعزام گروه‌های واکنش سریع امدادی هلال‌احمر به محل وقوع حوادث یاد شده امدادگران و نجاتگران هلال احمر به ۴۹۲ نفر امدادرسانی کردند که از این تعداد ۲۴۴ نفر نجات پیدا کردند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر عنوان کرد: با تلاش امدادگران و نجاتگران، ۱۴۸ نفر از مصدومان برای دریافت خدمات تکمیلی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل و ۸۵ نفر دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.
مرادی‌پور افزود: در مدت ۷۲ ساعت گذشته ۵۰ عملیات رهاسازی و نجات فنی نیز برای خدمات‌رسانی به سرنشینان خودروهای گرفتار و آسیب‌دیده در حوادث رانندگی انجام شده است که در این عملیات ۴۸ مصدوم در سوانح ترافیکی، نجات یافتند.
وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.